Dažāda Veida Šujmašīnas – 220.lv‎

sieviete ar šujmašīnu

Šujmašīna, protams, ir obligāts priekšnosacījums, ja vēlamies kā savu hobiju izvēlēties šūšanu – darināt jaunus apģērbus, pāršūt, saveidot, uzlabot. Lai iegādātos labu šujmašīnu, nepieciešams pameklēt krietni vien – internets ir labākā vieta, kur meklēt. Interneta veikalā 220.lv iespējams uzmeklēt dažāda veida šujmašīnas kā iesācējiem, tā jau profesionālām šuvējām. Atrodamas fan ADDI, Brother, Diana, Jaguar un citu ražotāju šujmašīnas ar dažādām funkcijām – modernākas, profesionālākas un automatizētākas – viss atkarīgs no modeļa izvēles.

Kā priekšnoteikumu kvalitatīvai šūšanai tiek uzsvērtas trīs funkcijas.
Pirmā ir iespēja mainīt dažādus dūrienu veidus. Nav tik svarīgi, lai šujmašīnā būtu vairāki desmiti dažādu dūrienu veidi. Daudz svarīgāk, lai šajā komplektā ietilptu biežāk lietojamie un nepieciešamākie dūrieni: taisnais dūriens, kāds no vīļu apstrādei piemērotajiem dūrieniem, pogcauruma dūriens. Ļoti laba izvēle ir arī tad, ja šujmašīnā paredzēts speciāls dūriens trikotāžai, jo daudzi audumi mūsdienās ir elastīgi, un, tos šujot, nepieciešams dūriens, kas stiepjas līdzi audumam, tad, vīli pastiepjot, diegs neplīst.

Otrkārt, nepieciešams šujmašīnā regulēt dūrienu. Vienkāršākajos šujmašīnu modeļos var būt fiksēts gan dūriena garums, gan platums, un tas visnotaļ ierobežo šūšanas iespējas.

Un treškārt, nepieciešama iespēja regulēt pēdiņas spiedienu. Šī funkcija īpaši svarīga, šujot trikotāžu: pēdiņai piespiežot audumu pārāk stipri, elastīgā auduma vīle stiepjas.
Ja šujmašīna mājās  vajadzīga minimālam darbam – vien apģērbu pielabošanai, atšūšanai, pietiks, ja tajā būs iestrādātas pirmās divas no trim funkcijām. Bet, ja vēlamies jau nopietni no nulles darināt apģērbu jārēķinās, ka lielākas šujmašīnas regulēšanas iespējas krietni vien atvieglos šūšanas procesu. Iegādājoties labu šujmašīnu šādam mērķim, nāksies rēķināties arī ar salīdzinoši augstāku cenu.
Lai neiztērētu naudu nevajadzīgi, arī pārāk funkcionālu šujmašīnu iegādāties nav nepieciešams, ja patiešām to negrasāmies lietot apjomīgai un jau profesionālākai šūšanai. Dārgajām, profesionāļiem paredzētajām šujmašīnām, ir ļoti spēcīgi motori un daudz šūšanas iespēju, taču daudzas funkcijas nepieciešams iestatīt manuāli. Tāpat, dārgākajiem šujmašīnu modeļiem ir sistēma diega ievilkšanai adatā. Bez šādas ierīces gan iespējams arī iztikt.
Bet pats svarīgākais, pērkot šujmašīnu, ir noskaidro, vai ar to var šūt dažādus audumus.

Scroll To Top