Atskatoties naudas vēsturē, pasaule bez skaidras naudas nav nekas jauns. Civilizācijas iesākumā kā norēķināšanās līdzeklis tika izmantotaspreces, visbiežāk mājlopi. Taču ar laiku cilvēki saprata, ka tas nav parocīgs norēķināšanās veids, tādēļ šo metodi nomainīja pret mazāku un svaru ziņā mazāku apmaiņas līdzekli – gliemežvākiem un metāla monētām. Vēlāk gliemežvāki vairs netika uzskatīti par gana vērtīgiem, lai to izmantotu kā norēķināšanās līdzekli, tādēļ kā nauda tika izmantotas dažādu materiālu monētas un papīra nauda. Strauji attīstoties tehnoloģijām, 20.gadsimtā papildus monētu un papīra naudai tika ieviesta elektroniskā nauda – kredītkartes. Tomēr arī pie šī neapstājās naudas sistēmas attīstība, un arvien pieaugot interneta izplatībai, pieauga arī bezskaidras naudas nozīmē mūsu dzīvēs. Tiek runāts, ka tuvāko 10 gadu laikā pasaule pilnībā varētu pāriet uz bezskaidras naudas ekonomiku, kas ir daudz ērtāka un drošāka.
Protams, ir apsveicami, ka attīstība neapstājas, taču, vai nebūtu labi, ja tā būtu cilvēku brīva izvēle pieņemt vai nepieņemt pasauli bez skaidras naudas? Pašreiz, kad ir gan skaidra un bezskaidra nauda, ikviens var izvēlēties, kā vēlas norēķināties. Turklāt daudzi cilvēki atklāj, ka mazu summu darījumos skaidras naudas izmantošana ir ērtāka un pat patīkamāka, jo patīk iedot monētu rokās pārdevējam tirgū vai viesmīlim kafejnīcā.
Vislielākās bažas, kas valda sabiedrības viedoklī, ir banku pārlieku lielā iejaukšanās cilvēku privātajā dzīvē. Bezskaidras naudas pasaulē maksājumi būs viegli izsekojami, ne tikai bankām, bet arī valdībai būs pieejama informācija par cilvēku ikdienas paradumiem – ko, kur un cikos kurš iegādājas.
Šī naudas forma ir arī mistiskākā naudas forma visā naudas vēsturē, jo būtībā tās nemaz nav. Un bezskaidrā nauda mūsdienu ekonomikā vairojas tik ātri, ka nav iespējams tai izgatavot fizisku ekvivalentu dabā, kā rezultātā šobrīd pasaulē cirkulējošajai bezskaidrajai naudai ir pieejami tikai 5% fiziskās naudas. Tas nozīmē, ja šodien visi cilvēki dotos uz banku izņemt savu naudu, tad tās pietiktu tikvien kā 5 procentiem cilvēku. Cilvēkiem šī “netaustāmā nauda” liek tērēt vairāk un vairāk, ne velti ātrie kredīti pēdējos gadus ir ieguvuši tādu popularitāti, jo tā ir viena no bezskaidras naudas aprites sistēmām.
Tomēr ir arī savi ieguvumi no bezskaidras naudas ieviešanas. Piemēram, ir pamatots minējums, ka varētu samazināties bruņotas banku aplaupīšanas, naudas atmazgāšanas un citas mahinācijas shēmas ar naudu. Šis apstiprinājās laikā, kad tika ieviesta elektroniskā nauda. Tāpat bezskaidras naudas norēķini, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, kļuvusi ērtāka un ātrāka, jo vairs nav jānēsā līdzi smagi naudas maki, pilni ar monētām – visa nauda ir jūsu viedtālrunī. Un ne mazāk svarīgi – bezskaidras naudas sistēma nodrošina privātumu.