Nesen gadījās piedzīvot nedaudz satraucošu situāciju. Agrs rīts, lietains, nemīlīgs un vēl vējš arī visam papildinājumā. Tā kā jau kavēju, ātri izdzēris rīta kafiju, steidzīgi iekāpu auto un cerēju nedaudz saīsināt ceļu uz darbu – pabraucot nedaudz ātrāk nekā parasti. Līdz brīdim, kamēr iebraucu apļveida krustojumā, saslīdēja auto, gandrīz pazaudēju kontroli pār auto – labi nu ka labi. Krustojumā bez manis neviena nebija, laimīgi izdevās savaldīt auto, tomēr uz pāris sekundēm šķita – viss, ietriekšos tūliņ kādā apmalē, un būs liekas klapatas un izdevumi par auto remontu. Pats būtiskākais – ātrums ar kādu braucu – aptuveni 30 kilometri stundā. Nebūtu nekāds pārgalvīgais un lielais ātrums, tomēr arī ar tādu ietriecoties kādā metāla apmalē, auto tiktu pie nevājiem bojājumiem. Un iemesls visam – pat ne mans ātrums, bet gan jau nedaudz par daudz nolietojušās sezonas riepas, kas slapjā laikā saslīd daudz vieglāk. Pēdējais laiks mainīt.
Lai gan šobrīd tuvāka ziemas sezona, tad jāmeklē jaunas riepas ziemai, savukārt pavasarī būs jāķeras pie vasaras riepu meklēšanas. Kaut kā veiksmīgi esmu nobraucis tā, ka jaunas riepas jāpērk tieši pirms sezonām – gan ziemas, gan vasaras, bet tā kā ziema tuvāka – pavērtējam – kā pareizi un izdevīgi nopirkt jaunas ziemas riepas.
Saku uzreiz – uz atjaunotajām vai lietotajām neskatos nemaz. Var sanākt gan pārmaksāt, ja kas notiek ar kādu no nopirktajām riepā, gan braukšanas laiks ir daudz īsāks, nekā tad, ja pērku jaunas uzreiz – tās man kalpos ilgāk. Tā kā ziemas riepu gumijas sastāvs kā arī, protektora raksts ir speciāli izstrādāts labākai saķerei ar ceļu, kad termometra stabiņš iebraucis mīnusos, lielu uzmanību pievēršu tieši protektoru rakstam. Varu neskatīties firmu vai vēl dažādas jaunākās ekstras (lai gan arī pilnīgi ignorēt šādu informāciju nevajadzētu), tomēr man protektora raksts ir visbūtiskākais – vai tas pietiekami nodrošinās stabilitāti uz ceļa un labu saķeri ziemā. Tāpat, pasekoju līdzi riepu jaunumiem ik gadu – ja parādījies kas jauns, zinu, ka tas nāk no kādas jaunākas kolekcijas, tātad – pavisam svaigas riepas. Arī stāvot noliktavās gadiem ilgi, ziemas riepu gumija kļūst mazliet cietāka, kas nozīmē – mazāk piemērota braukšanai ziemā. Pavērojam līdzi – kurā gadā piedāvātais riepas modelis nācis klajā, arī tas palīdzēs ziemas riepu iegādē.