Veļas mašīnas nešaubīgi var uzskatīt par to sadzīves tehniku, kas mājsaimniecībās tiek izmantotas diezgan bieži. Un, kādēļ gan ne? Tev ir iespēja aptuveni stundas laikā iegūt tīras un pat gandrīz sausas drēbes.
Tiesa, sabiedrībā joprojām valda dažādi mīti par to, kā veļas mazgājamās mašīnas būtu jāizmanto. Tāpēc ir pienācis brīdis atklāt patiesību par šiem pieņēmumiem. Iespējams, arī tu uzzināsi ko jaunu, kas tev vēlāk noderēs!
Mīts. Jo vairāk veļas pulvera vai mazgājamā līdzekļa izmantosi, jo labāks būt rezultāts.
Patiesība. Ja tu tici šim mītam, tad jāteic, ka rūgti maldies. Pārāk liela veļas mazgājamā līdzekļa daudzuma lietošana apgrūtina tehnikas spēju atbrīvoties no tā paliekām viena standarta skalošanas posma laikā. Tieši šī iemesla dēļ ir svarīgi ievērot to, kāds pulvera vai šķidrā mazgāšanas līdzekļa apjoms ir ieteikts uz iepakojuma. Un, ja tā padomā, pareiza daudzuma noteikšana nav tik sarežģīta. Tam vari izmantot mērāmtrauku vai pat vienkāršu 200 ml glāzi. Piemēram, ja teikts, ka vienā mazgāšanas reizē jāizmanto 50 ml līdzekļa, tā būs ceturtā daļa no glāzes u.tml. Turklāt, lietojot pārāk daudz veļas pulvera, tu arī riskē sabojāt apģērbu, jo tā pēdas var palikt uz auduma, radot izbalējumus utt.
Mīts. Nekas nevar iesprūst veļas mazgājamā mašīnā.
Patiesība. Ņem vērā, ka, par spīti izmēram, arī šīs iekārtas ir iespējams sabojāt. Kā zināms, veļas mašīnā ir vairākas kustīgas detaļas. Tas nozīmē to, ka, piemēram, bikšu kabatā aizmirsta eiro monēta var izkrist no turienes un nonākt iekārtas sistēmā. Un monētas nav vienīgie priekšmeti, kas var radīt bojājumus. Tās var būt arī matus sprādzes, krūšturu stīpiņas, atslēgas utt. Lai no tā izvairītos, pirms apģērba mazgāšanas vienmēr pārbaudi visas kabatas!
Mīts. Veļas mašīnām nav nepieciešama regulāra tīrīšana.
Patiesība. Muļķības! Lai arī, protams, šī tehnika ikdienā veic mazgāšanas funkciju, un caur to plūst ūdens ar līdzekļiem, tīrīšana ir nepieciešama. Protams, tev tas nav jādara pēc katras lietošanas reizes, taču vismaz reizi mēnesī noteikti vajadzētu parūpēties par veļas mašīnu. Lielveikalos un saimniecības preču tirdzniecības vietās ir pieejami līdzekļi, kas paredzēti gan veļas mazgājamo mašīnu tīrīšanai, gan atkaļķošanai, ja tā nepieciešama. Tāpat var izmantot arī mājās atrodamos līdzekļus, piemēram, citronskābi. Ieber vairākas paciņas veļas pulvera nodalījumā, uzstādi augstāko temperatūru un ļauj tehnikai attīrīties! Atceries, ka pēc tās lietošanas, durvis ieteicams atstāt vaļā.
Mīts. Jebkurā veļas mazgāšanas ciklā labāk izmantot aukstu ūdeni.
Patiesība. Ir dzirdēts, ka cilvēki mēdz mazgāt jebkura veida apģērbu un audumus zemā temperatūrā, lai taupītu elektrību, taču šādai rīcībai ir arī sekas. Proti, karsts ūdens palīdz ne tikai izmazgāt apģērbu, bet arī atbrīvot to no baktērijām un citiem nosēdumiem, kas sakrājušies tajos, it īpaši tas attiecas uz virsdrēbēm. Turklāt laika gaitā šīs baktērijas savairojas arī veļas mašīnas iekšienē, tādēļ apģērba mazgāšana augstākā temperatūrā ir drošāka un veselīgāka. Protams, ieteicams arī ņemt vērā uz apģērba “birkas” redzamos norādījumus.
Mīts: Pārāk liela apģērba daudzuma ievietošana veļas mašīnā var to sabojāt.
Patiesība. Šajā pieņēmumā ir daļa patiesības. Ja regulāri piepildīsi tehniku ar lielu daudzumu veļas, ar laiku tās galvenās sastāvdaļas sāks nolietoties, jo šāda apjoma izmazgāšana pakļauj iekārtu lielākai slodzei. Lai saprastu, cik daudz apģērba vari likt, ņem vērā to, kāds ir ražotāja norādītais maksimālais tilpums – 3, 5 vai vairāk kilogrami. Vēl viens padoms – veļas mašīna būs optimāli piepildīta, ja, ieliekot tajā drēbes, varēsi ielikt brīvi roku virs tām un apgriezt drēbes ar roku. Tas nozīmē to, ka šāds daudzums ir pietiekams, taču nepieciešamības gadījumā vari ielikt vēl kādu apģērba gabalu.
Lūk, šie ir populārākie mīti, ar kuriem ikdienā sastopas daudzi cilvēki, lietojot veļas mazgājamās mašīnas. Vai tev prātā ir vēl kāds pieņēmums, kuram ticam, taču tā nav gluži patiesība? Padalies ar to komentāros!