Kādu televizoru man iegādāties?

televizorsGribu kaut ko jaunu! Apnicis skatīties jau neskaitāmo reklāmu, kurā tiek uzskaitītas jaunāko televizoru modeļu lieliskās īpašības, iespējas un nepārspējamā attēla kvalitāte! Gribu jaunu televizoru! Bet kuru tad galu galā pirkt, jo piedāvājumā, tāpat kā reklāmās, viņu ir tik daudz?

Tādas lietas, kā slikts televizors vai labs televizors, mūsdienās vairs nav, tomēr var atrast televizorus, kuri ir sliktāki par citiem, un ir tie, kas labāki par citiem, bet tas viss jau no dažādām funkcijām, modeļiem un cenas atkarīgs. Ja izvēlēsimies lētāku televizoru, tas, iespējams, būs mazāks, attēla kvalitāte nebūs tāda, kā dārgākajam un lielākajam televizoram, tomēr kāda prasības apmierinās arī šāda ierīce. Un tad nu galvenais – kādas ir manas, kā lietotāja, prasības, attiecībā pret televizoru!

Sākam ar funkcijām – sākot skatīties pēc jauna televizora, visticamāk, sastapsim tādus burtu apzīmējumus kā LCD, LED, OLED. Ko tas nozīmē? LCD un LED televizori atšķiras tikai ar paneļa apgaismojumu. LCD apgaismojums notiek izmantojot dienasgaismas spuldzes, bet LED izmanto diožu apgaismojumu. Turklāt, LED apgaismojumi arī ir divu tipu: sānu un aizmugures. Sānu apgaismojums ierīcē būs lētāks, bet aizmugures apgaismojums sniedz spilgtākas krāsas, lielāku kontrastu – kvalitatīvāku attēlu. Vēl LED televizori ir arī plānāki, vieglāki, patērē gandrīz uz pusi mazāk elektroenerģijas, kā arī sniedz naturālākas krāsas attēlam.

Ja vēlamies vēl vairāk “spiest” uz maksimālismu (dabīgāk, labāk, modernāk) ir vērts apskatīties OLED televizorus. OLED ekrānu attēla kvalitāte arī ir augstā līmenī. Bet, tā kā tā ir jaunā tehnoloģija, šādi televizori ir dārgāki.

Mūsdienu cilvēkam vajag vairāk, modernāk, labāk. Tāpēc arī ražotāji nesnauž, bet gan piedāvā vairāk iespēju – arī televizoros. Piemēram, televizors ar ieliektu matricu. Ieguvums šādas ierīces īpašniekam – skatītājs pie ekrāna var sēdēt mazliet tuvāk, un ar perifēro redzi redzēt televizora malas, kas ir vēl tuvākas skatītājam, līdz ar ko rodas ļoti reālistiskā redzētā attēla sajūta.

Veikalā uz dažādiem televizoru modeļiem varam redzēt uzrakstu – SMART, bet ko tas nozīmē? SMART praktiski nozīmē televizorā iebūvēto datoru. Pieslēdzot televizoram internetu varam apskatīs savas iemīļotākās mājaslapas, skatīties filmas online, sazināties ar draugiem caur Skype un vēl daudz ko citu. Arī uz kino vairs īpaši nav jāiet (ja nu vienīgi pirmie vēlamies redzēt jaunākās filmas). Tagad arī mājās esošajā televizorā iespējama 3D skatīšanās.

Un, lai gan visas šīs funkcijas un iespējas ir jaukas, pirmais un pats galvenais, ar ko ir jātiek galā, ir izskaidrot kāda izmēra televizoru vēlamies.Vislabāk izvēlēties tādu televizoru, kura diagonāle sareizināta ar 3 būtu vienāda attālumam, no kura televizoru skatīsimies. Nekas traks, ja televizors būs 2 collas lielāks vai mazāks, tomēr lielākas starpības gadījumā var rasties neērtības televizora skatīšanas procesā. Pārāk mazs televizors neparādīs visas detaļas, un skatīties to būs neērti, un pārāk liels televizors pēc ilgstošās skatīšanas bojās acis, nerunājot jau par to, ka sēžot pārāk tuvu, Jūs sāksiet redzēt atsevišķus pikseļus.

Tad seko tehniskās detaļas – izšķirtspēja un attēla kvalitāte. Jo lielāki ir cipari, jo labāks attēls ir. Izšķirtspēja ir pikseļu skaits, un jo vairāk to ir, jo detalizētāks ir attēls. Parasti ražotāji neraksta pašus ciparus, aizstājot tos ar burtiskiem nosaukumiem HD (1024х720 ), FullHD (1920х1080), UltraHD/4k (4096х2160). Televizoru kuram ir HD attēls, jau var satikt diezgan reti, jo tas ir novecojies.

Scroll To Top