Ko izvēlēties – māla vai betona dakstiņus?

māla vai betona dakstiņiViens no kvalitatīvākajiem jumta segumiem ir dakstiņi. Šim materiālam ir daudz priekšrocību – dakstiņi ir izturīgi, kalpo ilgu laiku, ir viegli kopjami un izskatās ļoti pievilcīgi.

Tiem, kuri domā par šo jumta segumu savam mājoklim, ir jāizdara izvēle – māla vai betona dakstiņi. Lai saprastu, kurš variants ir piemērotākais, aplūkosim būtiskākās atšķirības.

Materiāli

Viena no lielākajām atšķirībām ir dakstiņu ražošanā izmantotie materiāli. Māla dakstiņi tiek ražoti no māla un ūdens. Degšanas procesā tiem piejauc krāsota māla maisījumu, vai glazētai virsmai – arī stikla pulveri. Savukārt betona dakstiņu sastāvā ir smilts, ūdens, dzelzs oksīda pigments un uz ūdens bāzes gatavota krāsa.

Kalpošanas laiks

Betona dakstiņu kalpošanas laiks ir līdz 50 gadiem, savukārt māla dakstiņi lieliski kalpos līdz pat 100 gadiem un vairāk.

Svars

Svara ziņā betona dakstiņi ir nedaudz smagāki par māla dakstiņiem. Taču, šī starpība ir neliela. Ja esi izlēmis likt dakstiņu, tad svara ziņā derēs kā viens tā otrs.

Ieklāšana

Dakstiņu jumta ieklāšana nav sarežģīts process – tas attiecas gan uz māla, gan betona dakstiņiem. Taču, tam, kā tā tiek veikta, ir liela nozīme. Darbam ir jābūt rūpīgam.

Laika ietekme

Māla dakstiņu krāsa laika gaitā kļūst intensīvāka, ēkas kopskatu padarot vēl pievilcīgāku. Betona dakstiņu tonis laika gaitā mainās no tumšāka uz gaišāku vai otrādi – atkarībā no izvēlētās dakstiņu krāsas. Tomēr abi noveco cēli.

Izmaksas

Viens no būtiskākajiem aspektiem, izvēloties jumta segumu, ir tā izmaksas. Dakstiņi kopumā nav pats lētākais risinājums, taču, ņemot vērā šī jumta seguma kvalitāti, tas būs lielisks ilgtermiņa ieguldījums. Māla un betona dakstiņu cenas atšķiras – māla dakstiņi ir dārgāki. Tomēr nozīme ir arī tam, kādu dakstiņa modeli izvēlies. Daži betona dakstiņu modeļi mēdz būt pat dārgāki par māla dakstiņiem.

Lai dakstiņu jumts izskatītos lieliski, kā arī teicami pildītu savas funkcijas, rūpīgi jāizvērtē produktu kvalitāte. Vislabāk dot priekšroku pārbaudītiem dakstiņu ražotājiem un tirgotājiem, kas piedāvās ne tikai labus dakstiņus, bet arī citus jumta ieklāšanai nepieciešamos materiālus.

*informācija no https://www.monier.lv

Scroll To Top