Ko piedāvā profesionāla Rīgas autoskola?

rigas_autoskola

Pašreiz, Latvijas Republikā aktīvi strādā vairāk nekā 200 autoskolas, bet Latvijas sirdī, Rīgā, aptuveni puse. Tādēļ par izvēles trūkumu noteikti nevar sūdzēties – izvērtē, kura Rīgas autoskola atbilst Tavām prasībām un piesakies! Autoskolas Rīgā nodrošina augsta līmeņa jauno autovadītāju un citu transportlīdzekļu vadītāju apmācību pēc iespējas īsākā laikā. Turklāt katrs var izvēlēties sev ērtāko apmācību laiku – no rīta, pēcpusdienā vai vakarā.

Nezini, kā izvēlēties autoskolu?

Esi daudz lasījis, pētījis, taču joprojām nezini, kura varētu būt Tev piemērotākā autoskola? Sāc ar rakstu un atsauksmju lasīšanu par autoskolām un to piedāvājumiem. Ikviena profesionāla Rīgas autoskola piedāvā elastīgu apmācību grafiku un pieredzējušus instruktorus. Parunā ar draugiem un paziņām, kas pēdējos gados ieguvuši transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, jo mutiskas atsauksmes vienmēr ir labākais veids, kā noskaidrot patiesību.

Autovadītāju kategorijas

Ja turpmāk plāno vadīt tikai vieglo automašīnu, tad noteikti nav jālauza galva par citām autovadītāju kategorijām. Tomēr atceries – pat ja Tev varbūt šķiet, ka vadīt “busiņu” nav nekas sarežģīts, tam tomēr ir nepieciešamas citas kategorijas tiesības. Lielākā daļa Rīgas autoskolu piedāvā nokārtot autovadītāja apliecību pat septiņās kategorijās. Uzzini, kādas tās ir:

  • A kategorija. Motocikli, kā arī tādi tricikli, kuru jauda pārsniedz 15 kilovatus.
  • B kategorija. Populārākā kategorija, ko piedāvā ikviena Rīgas autoskola. Mehāniskie transportlīdzekļi, kuru masa nepārsniedz 3500 kilogramus un kuri ir konstruēti un paredzēti ne vairāk kā astoņu pasažieru pārvadāšanai, neskaitot vadītāju.
  • BE kategorija. Vilcēja savienojums ar piekabi vai puspiekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 3500 kilogramus.
  • C kategorija. Mehāniskie transportlīdzekļi, kuri neietilpst D1 vai D kategorijā, kuru masa pārsniedz 3500 kilogramus un kuri ir konstruēti un paredzēti ne vairāk kā astoņu pasažieru pārvadāšanai.
  • CE kategorija. C kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa pārsniedz 750 kilogramus.
  • D kategorija. Mehāniskie transportlīdzekļi, kuri ir konstruēti un paredzēti vairāk nekā astoņu pasažieru pārvadāšanai, neskaitot vadītāju.
  • kods. C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D un DE kategorijas profesionālo autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods).

Uz ceļa ar “automātu”

Pēdējos gados parādījusies tendence iegādāties mašīnas ar automātisko pārnesumkārbu (APK). Tāpēc arī samērā augsts ir pieprasījums pēc “automāta” vadīšanas apmācības pakalpojumiem un ikviena Rīgas autoskola šobrīd piedāvā šādu opciju.  Kādēļ cilvēki izvēlas APK? Atbilde tālu nav jāmeklē – automātiskā pārnesumkārba atvieglo mašīnas vadīšanu. Tomēr mehānikā pārnesumkārba daudz vairāk iesaista cilvēku auto vadīšanas procesā.

Atceries! Ja nokārto tiesības uz APK, tad šis dokuments neļaus sēsties pie automašīnas stūres, kurai ir mehāniskā vadības kārba. Kura kategorija, pārnesumkārba un kura autoskola – izvēle ir Tavā ziņā.

Scroll To Top