Lielās rotaļas notiek pēc svētkiem!

rotaļlietasVisvairāk par visiem Ziemassvētkus gaida bērni. Gan tie, kas vēl tic Ziemassvētku vecītim, gan tie, kas jau izauguši no šī vecuma. Ziemassvētki lielākajai daļai cilvēku saistās ar kaut ko nedaudz maģisku, un bērniem šī sajūta ir īpaši liela. Saldumu, dāvanu, eglītes, svecīšu, sniega laiks – ikviens vecāks, kas savus bērnības Ziemassvētkus atceras ar mīļumu un smaidu, arī saviem bērniem vēlas sniegt šo sajūtu par svētkiem.

Dāvanas noteikti ir liela svētku sastāvdaļa priekš bērniem. Ilgi kārotās rotaļlietas, mantiņas un sadāvinātie saldumi ir vērtība. Saņemt, atpakot un ieraudzīt sev gribētu rotaļlietu – tas ir neviltots un patiess prieks. Tomēr, ja nu dāvanā nav gluži tas, ko sirsniņa kāroja visvairāk, šis ir lielisks laiks, lai iemācītu bērnam, ka visas dāvanas nāk no sirds un ir jānovērtē.

Dažāda vecuma bērniem izvēlamies dažādas dāvanas. To, ko izvēlēsimies trīsgadīgam, sen vairs nedāvināsim sešgadniekam un tā tālāk. Galvenais – neizvēlēties ikdienišķu un praktisku priekšmetu, kā dāvanu bērnam un padomājiet par iesaiņojumu, jo, lai gan šķitīs, ka bērns par iesaiņojumu daudz neuztraucas – galvenais ir dāvana iekšā – skaisti iesaiņota dāvana ļaus kādu laiku minēt un nepacietībā gaidīt tās atsaiņošanas brīdi.

Bērnam līdz gada vecumam dāvanā vislabāk izvēlēties aktīvās rotaļlietas – muzikālās mantiņas, grabuļus, vannošanās mantiņas, pirkstiņkrāsas, saliekamās rotaļlietas. Lai gan šķitīs, ka tik mazs bērns īsti dāvanu vēl neprot novērtēt, tā ikdienā var kļūt par vienu no mīļākajām rotaļlietām, kas palīdz mācīties un apgūt apkārtējo pasauli.

Bērniem, kas jau pārsnieguši viena gada slieksni, patiks tādas rotaļlietas kā stumjamās mašīnas, gaismas, skaņas, formas, mīkstās rotaļlietas – viss, ar ko var būt aktīvs un trokšņot. Protams, nevajadzētu izvēlēties tādas rotaļlietas, ar kuru mazais vecāku ikdienu var pārvērst par skaļu, mokošu pasākumu. Tomēr gaismiņas un skaņas ir tieši tās, kas bērnus šajā vecumā rotaļlietās piesaista visvairāk.

Bērnam augot lielākam attīstās vēlme imitēt pasauli sev apkārt, to iepazīstot, saprotot lietu kārtību un kāpēc notiek tieši tā. Te nu bērniem līdz 3 gadu vecumam dāvanā var noderēt rotaļlietas, kas palīdz izpildīt šo misiju. Lelles, kuras var ģērbt un ar kurām spēlēties, imitējot pieaugušos. Konstruktori, supervaroņu rotaļlietas, zīmēšanas piederumi, virtuves rotaļu piederumi, mehāniķa komplekts – kā meitenes, tā zēni  šajā vecumā ir ļoti ziņkārīgi par to, ko dara pieaugušie, tāpēc rotaļlietas (kā virtuves piederumi vai mehāniķa komplekts) var kļūt par tiltu starp bērna un pieaugušā pasauli.

Jebkurā vecumā, arī pirmajā skolas gadā, lieliska dāvana var būt mīkstā rotaļlieta.

Dažreiz bērni ļoti pieķeras savām mīkstajām rotaļlietām, kas kļūst par ikdienas pavadoni, draugu un atbalstu uz ilgu laiku. Lācītis, kas ilgu laiku ir miega draugs katru nakti, piemēram. Ar izmēriem nevajag pārspīlēt – mīkstajai rotaļlietai jābūt tādai, ko bērns var ņemt sev līdzi – ejot gulēt, ejot ārā, spēlējoties uz dīvāna. Nebūs liela labuma no lāča, kas sēž kaktā, jo ir lielāks par pašu bērnu. Tāpat nevajadzētu aizrauties ar tādu mīksto rotaļlietu izvēli, kas ir neizprotamas – zirgs ar spārniem, ragiem, zeltītiem aksesuāriem, piemēram. Mīkstajai rotaļlietai vislabāk būt gana klasiskai, pūkainai, mīkstai un, galvenais, mīļai. Tai jāatgādina reāls dzīvnieciņš.

Scroll To Top