Pasargā sevi no STS- pārbaudies!

Ja Tev uzdotu jautājumu: “Vai Tu slimo ar seksuāli transmisīvajām slimībām?”, Tu, visticamāk, ar pārliecību atbildētu: “Kādas muļķības, protams, ka nē!!” Diemžēl tā domā lielākā daļa no mums, kaut arī realitāte ir pavisam savādāka.

Ja pajautātu, vai kādreiz esi jutusi dedzināšanu dzimumakta laikā, vai ir bijušas sāpes urinējot, Tu, visdrīzāk, atbildētu apstiprinoši. Ja tā, tad pilnīgi iespējams, ka jau TAGAD Tu esi inficējusies, bet to vienkārši nezini. Slimība mājo Tevī un agri vai vēlu, iespējams, sāks progresēt.diagnosticēt sts

 

 

Seksuāli transmisīvās slimības iegūst dzimumakta ceļā un pietiek tikai ar vienu reizi. Ar tām var inficēties jebkura akta laikā – orālā, vaginālā, anālā, tāpat arī vienkārši rīvējoties vienam pret otru. STS jeb seksuāli transmisīvās slimības parasti izsauc ļoti nepatīkamas sajūtas un liek domāt par HIV/AIDS vai gonoreju, kas ir vienas no zināmākajām slimībām, bet cilvēki slimo arī ar sifilisu, hlamīdijām, mikoplazmzi un citām kaitēm. Ievērojami var palīdzēt prezervatīva lietošana – bet arī ne 100% gadījumos, tomēr tas ir visdrošākais līdzeklis.

 

Vai Tu zināji, ka seksuāli aktīvam cilvēkam, kuram ir līdz 10 partneriem gadā, būtu jāpārbaudās vienu reizi gadā, ja partneru vairāk – tad vismaz reizi pusgadā? Šīm pārbaudēm būtu jābūt tikpat svarīgām, kā zobārsta vai ginekologa apmeklējums. Pat tad, ja esi attiecībās ar vienu cilvēku jau 20 gadus, ir nepieciešama ikgadējā pārbaude. Ļoti svarīgi ir pārbaudīties un diagnosticēt STS, lai laikus varētu uzsākt ārstēšanu. Inficējies cilvēks infekciju nodot tālāk, tāpēc jāārstējas abiem partneriem! Ja vesels būs tikai viens, ārstēšanai nebūs nekādas jēgas. Tev noteikti jāpalīdz arī savam partnerim, jo vīrieši bieži vien par šīm slimībām pat neaizdomājas.

 

Kas var notikt, ja STS neārstēsi? Sekas var būt patiesi bīstamas –iespējams konstatēt hroniskus iekaisumus urīnizvadkanālā un dzemdes kaklā, vai mainīties menstruālais cikls, sākties starpmenstruālā asiņošana. Tāpat var attīstīties arī Bartolīna dziedzera iekaisums, kad ārējos dzimumorgānos veidojas sāpīgs sastrutojis sabiezējums. Ar laiku sākas velkošas sāpes vēdera lejasdaļā. Tas pavisam noteikti nav nekas patīkams! Sliktākajos gadījumos iespējama pat neauglība. Tāpat dzemdību laikā Tu vari STS nodot savam bērniņam.

 

Ja nevēlies pakļaut savu un savu tuvāko veselību riskam, noteikti regulāri pārbaudies! Atceries- jo agrāk konstatēsi slimību, jo ārstēšana būs ātrāka un vieglāka. Cieni sevi un savu ķermeni!

Scroll To Top