Restorāns Vecrīgā Easy Wine – brīvs no snobiskiem stereotipiem un demokrātisks klientu izvēlē

restorāns Vecrīgā Easy Wine

Man garšo vīns. Nevaru noliegt. Ir bauda ne tikai nesteidzīgi malkot šo dievu dzērienu. Patīkami ir paņemt no virtuves plaukta mirdzoši tīru stikla glāzi uz elegantas kājiņas, ar klusu paukšķi atkorķēt pudeli un, lēni lejot glāzē, izbaudīt krāsu un aromātu spēli, kas rodas mijiedarbībā ar daudziem faktoriem – paša vīna krāsu, saules gaismu vai rēnas nokrēslas toņus dziestošas dienas izskaņā, vai arī sveču gaismu. Protams, fonā skan dinamiski maigi smeldzīgie Aretha Franklin vai arī Ray Charles, vai arī dzīvespriecīgais jamaikietis Bob Marley ar savu skanīgo un piemēroto Red Red Wine izpildījumu.

Ja gribas sabiedrību un labas sarunas, var savākt draugu kompāniju un doties iekarot kādu no kafejnīcām vai restorāniem Vecrīgā. Un, paļaujoties uz iestādes īpašnieka izvēli, garšot to, kas pieejams uz vietas. Es dzīvoju laukos, mazpilsētā. Parasti jāsamierinās ar vietējām kafejnīcām, kurās tiek piedāvātas dažas vīna šķirnes un to klāsts diemžēl nemainās gadiem.

Mans mazais sapnis ir apmeklēt kādu no restorāniem Vecrīgā. Varat to saukt par naivās laucinieces sapni, bet sapņus jau mēs mērām katrs pēc savām mērauklām, vai ne? Laiku pa laikam gadās uzdurties Rīgas restorānu aprakstiem internetā – solījumi ir saldi kā ambrozijs un vilinoši, bet viens no tiem mani jo īpaši ir uzrunājis. Un tas ir restorāns Vecrīgā Easy Wine. Kā sevi pasniedz pats Easy Wine – tas ir unikāls vīna bārs, kurš klientu apkalpošanā izmanto revolucionāru self service sistēmu. Tiek piedāvātas aptuveni 60 vīna šķirnes un klients pats visa vakara gaitā var izvēlēties, kādus vīnus degustēt un arī savu glāzi var piepildīt pats. Nu demokrātiski un vienkārši, vai ne?

 Šis restorāns Vecrīgā, kurš atrodas Audēju ielā 4 (to es jau esmu aizlikusi aiz auss), piedāvā sārtvīnus, deserta vīnus, sarkanvīnus, baltvīnus un daudzus citus dzērienus. NIKKA FROM THE BARRE, MICHAEL TORINO MALBEC, ESCUDO ROJO CHARDONNAY, TORRES VINA ESMERALDA. Tie ir vīnu nosaukumi. Es nenoliegšu, ka man nav ne jausmas, kā viņi garšo, bet man gribas to uzzināt. Jo paši vīna šķirņu nosaukumi vien jau skan kā mūzika. Papildu bonuss ir plaša Vidusjūras reģiona ēdienkarte.

Eh, kā gribas ieiet tādā bārā vai restorānā, kur vīna pudeles rindām gozās un aicināt aicina nogaršot katru no tām. Un nosaukumi, kurus pašus var izgaršot kā skaistā glāzē ielietu dzērienu. Zinu, ka es kādreiz tur nokļūšu, tajā piemīlīgajā vīnu paradīzē vārdā Easy Wine. Kāda aicināta vai arī neviena neaicināta. Jo šis restorāns Vecrīgā, manuprāt, ir pelnījis, lai to apmeklētu un iepazītos ar vismaz daļu no 60 vīna šķirnēm, kas tiek glabātas īpašā vīna pagrabiņā. Piedevām vīnu kartes pārziņi improvizē ar vīnu piedāvājumiem ne tikai atkarībā no gadalaikiem, bet arī no sava noskaņojuma. Nekādu stereotipu – tikai laba gaume un improvizācija. Vienlīdz pieņemama gan vīnu profesionāļiem, gan arī tādiem sapņainiem iesācējiem kā man. Easy Wine, gaidi mani!

Scroll To Top