Internets tiek uzskatīts par skolēnu lielāko ienaidnieku, jo laiks, kas paredzēts mācību vielas apguvei, tiek aizstāts ar viedtālruņu, datoru un citu ierīču lietošanu. Patiesībā, ja prot gudri izmantot šo situāciju, internets mācību procesā var būt pat ļoti noderīgs. Lai Jūs par to varētu uzzināt vairāk, esam apkopojuši dažādus ieteikumus, kā lietderīgi izmantot internetu mācību procesā.
Atraktīva mācību vielas apguve
Mācību vielu iespējams apgūt dažādos veidos, ne vienmēr labākais palīgs ir tik ļoti ierastā mācību grāmata vai darba burtnīca. Mācību sarunas var papildināt ar dažādiem attēliem, video vai audio failiem. Dažādās aplikācijās iespējams pat izveidot intelektuālas un izzinošas spēles, viena no tām – ‘’Kahoot.’’ Izmantojiet internetu, lai atraktīvā veidā apgūtu obligāto mācību vielu, un ticiet – tas pavisam noteikti ieinteresēs skolēnus, viņos radīsies vēlme mācīties vēl un vēl!
Medijpratības apguve
Sociālie tīkli, kā “Facebook” un “Twitter” var noderēt kā rīks, lai mācību procesā iekļautu mūsdienās tik svarīgo terminu ‘’medijpratība.’’ Ar sociālo tīklu palīdzību iespējams iemācīties izvērtēt informāciju – tas noderēs situācijās, kad skolēniem nepieciešams patstāvīgi meklēt informāciju, apgūt to. Vērtējot tiešsaistes komunikāciju, skolēni var uzlabot arī savas saziņas prasmes. Šajā procesā tiek uzlabota arī analītiskā un kritiskā domāšana.
Saziņas funkcija
Mūsdienās internets nodrošina piekļuvi tādām aplikācijām kā Viber, Whatsapp, Messenger, u.tml. Šāda veida aplikācijās iespējams izveidot dažādas personīgās sarakstes vai saziņas grupas. Tādējādi varat dalīties ar jaunāko informāciju par mājasdarbiem, diskutēt par mācību vielu vai pat kopīgi apgūt mācību vielu – piedāvātais iespēju klāsts tiešām ir plašs, tādēļ tas lai paliek Jūsu ziņā.
Šīs lietotnes ir noderīgas kaut vai tādēļ, ka tas ir ērtākais un ātrākais veids, kā skolotāji var komunicēt ar skolēniem, vecāki ar skolotājiem, skolēns ar skolēnu, utt. Piemēram, ja apgūstat mācības internetā, Jums nav nepieciešams gaidīt tikšanos, lai paziņotu kādu svarīgu mācību jaunumu. Paņemiet telefonu vai datoru un izdariet to jau tagad!
Izglītības iespējas
Mūsu laiks tiek dēvēts par informācijas tehnoloģiju laikmetu, kurā iespējams itin viss. Tā tas arī ir – pirms vairākiem gadiem cilvēki pat nevarēja iedomāties, ka drīzumā viņiem būs pieejama tāda iespēja kā tālmācība, kas notiek ar interneta starpniecību. Ja cilvēks lēmis par labu tālmācībai, viņam pat nav jāiziet no mājām, lai apgūtu to, ko citi mācās, sēžot skolas solā.
Tālmācība nekādā gadījumā nav sliktāka par tām mācībām, kas notiek skolā. Par to ir daudz nepareizu priekšstatu un stereotipu, taču realizēt tālmācību var jebkurš, kam piemīt gribasspēks un ir vēlme mācīties patstāvīgi. Šādai izglītībai ir viena liela priekšrocība – to var iegūt jebkur, kur ir internets.