Brīvpiekļuves atmiņa jeb RAM

RAM operatīvā atmiņa

Datortehnikai ir ļoti liels pluss. Atmiņas pazušanas gadījumā vai ja ir vēlēšanās pēc apjomīgākas informācijas krātuves, vienmēr var izlīdzēties ar papildus atmiņas iegādi. RAM operatīvās atmiņas bloks vienmēr glābj situāciju. Jāsaka, ka žēl, ka cilvēkiem nav iespēja iegādāties papildus bloku lielākai informācijas glabāšanai.

Dalder.lv vieta, kur iegādāties visu datoram, arī RAM operatīvo atmiņu

Plaša sludinājumu mājas lapa, jaunu/lietotu produktu iegādei, kā arī pārdošanai. Ļoti liela izvēle un ērta meklēšanas sistēma, kas ļauj atrast sev ērtāko un vēlamo preci. Ir iespēja arī saglabāt atrastos sludinājumus un saņemt atgādinājumus par esošajiem sludinājumiem, kā arī par jaunumiem attiecīgajā sadaļā. Datora tehniķiem un mīļotājiem īpaši atvēlēta vesela sadaļa pie “elektronika”.  Kur pieejams arī attiecīgs atzars RAM operatīvā atmiņa, kas ļauj apskatīt esošo produktu pieejamību.

Brīvpiekļuves atmiņa jeb RAM – ko ar to saprast

Tautas valodā to biežāk dēvē par operatīvo atmiņu vai arī biežāk par RAM oparatīvo atmiņu (iegūt no angļu valodas : Random Access Memory). Šī ir atmiņa, kam piekļūst procesors, lai izpildītu tur esošās komandas, apstrādātu datus. Saturu vispirms ir jāielādē tieši šajā atmiņā, savādāk procesors netiks klāt saturam. Parasti RAM operatīvajai atmiņai raksturīgs labāks ātrums kā jebkuram diskam.

Parasti tiek lietoti divu veidu atmiņas:

  • Statiskā atmiņa – Static RAM, šim atmiņas veidam ir mazāka ietilpība, bet lielāka ātrdarbība, kas tomēr neatsver būtiski lielākas izmaksas;
  • Dinamiskā atmiņa – Dynamic RAM, atšķirībā no statiskā atmiņai, šai ir ievērojami lielāka ietilpība, bet mazāk ieguldījumu, tādā veidā ir mazākas izmaksas, tomēr būtiski ir uzsvērts, ka šis RAM operatīvās atmiņas atzars ir krietni lēnāks un ir nepieciešami regulāri atjaunojumi. Šo atmiņu lieto kā galveno datora atmiņu.

RAM operatīvās atmiņas uzbūve

Vizuāli tā izskatās tiešām pēc smalkas šifrētas mikroshēmas un tā arī ir. Pati atmiņa sastāv no daudzām mikroshēmām, kas atrodas un garām, ne pārāk lielām, šaurām un garām plāksnēm, vai kā tās sauc pazinēji : atmiņas moduļiem. Tos parasti iedala pēc izvietojuma un kontaktu skaita, kā arī pēc lietotās atmiņa veida/tehnoloģijas, tomēr visos gadījumos tā ir dinamiskā atmiņa.

Mūsdienās izplatītākie RAM operatīvo atmiņu veidi ir Intel ražotie DIMM (kontakti izvietoti divās rindās, šis veids ir personālajos datoros), parastajos datoros ir populārs ir SODIMM .

Sekojot līdzi tendencēs un popularizējot šāda veida preces, dalder.lv sniedz iespēju jebkuram profesionālim apmeklēt jauno sludinājumu mājas lapu un veikt sev izdevīgu pirkumu!

Scroll To Top