10 mīti par SEO

seo pakalpojumiSEO jeb meklētājprogrammu optimizācija ir process, kura laikā mājas lapa iegūst trafiku (apmeklētāju plūsmu) organiskā un dabiskā veidā.

Daudzi gan uzskata, ka SEO nesniedz ātru rezultātu un daļēji tā ir taisnība, jo uzreiz apmeklētājus var gūt no, piemēram, Google Adwords reklāmām. Bet ir jāsaprot, ka šīs maksas reklāmas darbojas tikai īstermiņā, kamēr par tām tiek maksāts. 

Apskatīsim vēl dažus mītus, kuri palīdzēs atbildēt uz dažiem jautājumiem:

1. SEO sniedz ātrus rezultātus

seoAtšķirībā no PPC meklētājprogrammu optimizācija ir maratons, nevis sprints. Tas nozīmē, ka SEO sniegs rezultātu ilgtermiņā. To arī ne vienmēr var nomērīt un skaidri teikt: “Jā, tas ir tādēļ, ka mēs vairāk pievērsāmies SEO!”

Bet skaidrs ir tas, ka, pareizi optimizējot lapu meklētājprogrammām, pēc kāda laika redzēsi, piemēram, apmeklētāju skaita pieaugumu. Un tas patiešām būs SEO nopelns.

2. SEO ir spams

seo-irDaži uzskata, ka SEO nozīmē spamot. Bet varam nomierināt – tā nav! SEO ir dažādu procesu kopums, kā rezultātā Tava konkrētā mājas lapa parādās augstāk meklētāja, piemēram, Google rādījumos.

Ja izmantosi tādas metodes kā spamošanu, mājas lapa, visticamāk, savu pozīciju nemainīs vai, ja Google zirnekļi to atklās – rādīsies vēl zemāk. Sliktākajā gadījumā Tava lapa var tikt dzēsta no meklētāja, jo Googlei nepatīk spamošana. Un tas nu gan nav mērķis!

Bet nevarētu teikt, ka speciālisti neizmanto tādu metodi kā, piemēram, komentāru rakstīšanu dažādos portālos un forumos. Izmanto, bet, lai Tava mājas lapa netiktu dzēsta un galu galā nokļūtu augstāk starp organiskajiem meklējumiem, ir jāzina, kur tieši komentārus drīkst ievietot, cik bieži tas jādara un kā šie komentāri jāraksta.

3. Google ienīst SEO

googleVai domā, ka Googlei ir izdevīgāk, kad tajā tiek ievietotas reklāmas? Noteikti! To pierāda arī pēdējie notikumi – palielinājies reklāmu skaits virs un zem organiskajiem rādījumiem. Bet tas nenozīmē, ka Google ienīst SEO.

Ja tā ņem, tad vai viņiem nav vienalga, vai kāds darbojas pie tā, lai uzlabotu pozīcijas meklētājā? Turklāt viņi paši taču vēlas piedāvāt atbilstošākos rezultātus. To pierāda tas, ka Google zirnekļi apskata mājas lapas, lai saprastu, par ko vispār lapa ir un ko tā piedāvā auditorijai. Un, ja Google tiešām ienīstu SEO, viņi neievietotu dažādas pamācības savos resursos, piemēram, Search Console.

Google drīzāk iedrošina mājas lapu veidotājus nodarboties ar SEO. Bet tas, ko viņi ienīst, noteikti ir manipulatīvais SEO. Jo tādā veidā Google tiek mānīts, piemēram, liekot ticēt tam, ka mājas lapa it kā ir populāra.

Kādēļ Google to tik ļoti necieš? Padomā pats – ja Tu būtu bibliotekārs, kurš apmeklētājiem palīdz atrast labāko un noderīgāko rezultātu, vai Tev patiktu dzirdēt komentārus par to, ka Tevis ieteiktā grāmata patiesībā ir tikai “skaisti vāki”, bet reālais saturs pat neatbilst meklētajam?

4. Aktivitāte sociālajos tīklos neietekmē pozīcijas meklētājā

facebook-lapaVai aktivitāte tādos sociālajos tīklos kā Facebook vai Twitter ietekmē, kurā vietā Tava mājas lapa atradīsies Google meklētājos? Ir eksperti, kuri uzskata, ka nē. Bet mēs tam nepiekrītam.

Patiešām – tas, ka sociālajos tīklos atrodama tava uzņēmuma lapa, tieši neietekmē mājas lapas pozīcijas meklētājā. Bet, ja Google redz, ka tavam uzņēmumam ir izveidota lapa arī Facebook un tajā regulāri tiek ievietota kāda informācija, tā ir kā uzticamības zīme.

Gan Google, gan Bing izmanto sociālajos tīklos atrodamo informāciju, lai noskaidrotu, cik tad noderīga ir Tava lapa, un kurā vietā to vajadzētu pozicionēt.

Turklāt, ja noderīgu mājas lapas rakstu ievietosi savā Facebook lapā un panāksi, ka cilvēki dalās ar šo informāciju, savai mājas lapai piesaistīsi lielāku apmeklētāju skaitu.

Tas nozīmē, ka aktivitāte sociālajos tīklos Tavas lapas pozīcijas meklētājos ietekmē netieši.

5. Atslēgvārdu izpēte nav nepieciešama

atslegvardiAtslēgvārdu izpēte ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem labai SEO stratēģijai. Tev jānoskaidro, kādi atslēgvārdi vislabāk atbilst tavam biznesam, ko meklētājos meklē tava auditorija u.tml.

Neatbilstošu atslēgvārdu izmantošana ir ļoti neefektīva. Un galu galā Tu vari iztērēt daudz vairāk laika, bet nesaņemt gaidīto rezultātu.

Izvēloties atslēgvārdus koncentrējies uz mārketinga atdevi jeb ROI, nevis nokļūšanu pirmajā meklētāja pozīcijā. Kā nekā svarīgākais ir tas, ko tu saņem pretī, nevis tas, vai atrodies pirmajā vai piektajā vietā.

Bet, protams, atceries par mēru, jo Google nepatīk, ja mājas lapa tiek optimizēta par daudz.

Vēl aizvien labākais atslēgvārdu izpētes rīks, mūsuprāt, ir Google Keywords Planner. Un noteikti atceries apskatīt, kādus atslēgvārdus izmanto Tavi konkurenti!

6. Maksas reklāmas ietekmē organiskos rezultātus

maksas-reklamasMaksas reklāmas diezin vai ietekmē to, kurā vietā organiskajos rezultātos mājas lapa parādīsies.

Organiskie meklējumi nāk no indeksa datubāzes (index database), kamēr PPC sponsorētie linki ir atkarīgi no cenas un kopējās investīcijas.

Bet tas nenozīmē, ka maksas reklāmas nevajadzētu izmantot. Patiesībā šis var būt lielisks veids, kā pārliecināties par to, ar kādiem atslegvārdiem Tavai mājas lapai būtu jārankojas (ar precīzu informāciju palīdz noskaidrot un definēt atslēgvārdus, kuri vislabāk rankojas). Kādēļ? Tādēļ, ka ir daudz vieglāk izmērīt ROI no maksas reklāmām.

7. Garāki raksti nodrošina atrašanos TOP rezultātos

analitikas-datiGarāks saturs tiešām var uzlabot Tavas mājas lapas pozīciju Google meklētājos, bet tas nav tik vienkārši.

Viss slēpjas idejā, ka kvalitāte slēpjas tikai padziļinātos rakstos, kā daudzi uzskata. Bet realitātē daudzi garie raksti nemaz nav tik vērtīgi un kvalitatīvi. Analizējot lapas, kas meklētājā parādās pirmās, redzēsi, ka patiešām raksti ar garu saturu atrodas diezgan augstu, bet ne vienmēr pirmajās pozīcijās.

Jebkurā gadījumā Tev nevajadzētu rakstīt pēc iespējas garāku saturu tikai tādēļ, lai lapa pozicionētos augstāk Google meklētājā. Tā Tu tālu netiksi, jo svarīgi ir, lai šis saturs būtu kvalitatīvs, oriģināls, lasītājam interesants. Ja tas tā būs, pateicoties “share” un “like” sociālajos tīklos, lasītāju būs vēl vairāk.. Un Tu jau zini, ko tas nozīmē.

8. Linkošana uz autoritatīvām saitēm nav izdevīga

linkosana-uz-autorativam-saitemDaudzi domā, ka savas lapas rakstā ievietojot saiti uz citu – autoratīvu resursu, apmeklētājs tiek sūtīts prom. Jā, daļēji tā patiešām arī ir, bet nenoliedzami ir mājas lapas, kuras tieši šādā veidā kļuvušas veiksmīgas!

Ja Tu apmeklētājiem piedāvā interesantu un noderīgu saturu, kurš ik pa laikam ved uz kādu citu autoratīvu resursu, tas nenozīmē, ka apmeklētāji aizies un vairs nekad neatgriezīsies. Patiesībā tieši otrādi. Apmeklētājs vēlēsies nākt pie tevis vēl, jo savā ziņā Tu parādi, ka Tev rūp tas, ko viņš saņems un tieši tādēļ Tu piedāvā dažādus, uzticamus resursus, kuros apmeklētājs var saņemt vēl padziļinātāku informāciju par konkrēto tēmu.

Kaut kādā ziņā Tu kļūsti par mazo “google”, kurā atrodama interesanta informācija ar patiešām noderīgiem resursiem.

Rakstu sagatavoja: organicmarketing.lv

Scroll To Top