Joks par ledusskapi

ledusskapjiVisi taču esam dzirdējuši jokus un anekdotes par to, kā vīrs naktī trijos virina ledusskapja durvis, tā arī nespējot saprast un atcerēties, kāpēc īsti gājis uz virtuvi. Līdz kādā brīdī saprotam, ka esam tieši šis varonis no anekdotes, kad nakts vidū stāvam pie atvērta ledusskapja durvīm, un domājam – kāpēc īsti nācām uz virtuvi un vispār, ko gribam ledusskapī atrast.

Ēšana nakts vidū nav laba lieta, teiks jebkurš dietologs vai veselīgas ēšanas zinātājs. Tāpat kā teiciens, ka ēst pēc pulksten sešiem nav īsti prātīgi. Un tomēr – ja nu gribas? Ja nu naktī divpadsmitos rodas vēlēšanās doties pie ledusskapja un atrast kādu sev tīkamu uzkodu? Vai tiešām sev atteikt?

Ledusskapji (iegādāties var https://220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/ledusskapji-un-saldetavas/ledusskapji) vispār ir ļoti vilinošas un maģiskas ierīces, var smiet. Kur pazūd gaisma, kad aizveram durvis? Kāpēc ledusskapis tik ļoti mūs velk pie sevis, jo īpaši vakara un nakts stundās? Lai nu kā, tā ir viena no būtiskākajām ierīcēm virtuvē, bez kuras iztikt ir praktiski neiespējami. Un ja arī par ledusskapi mēdzam jokot – tieši tur dodamies savās „nakts medību” stundās.

Ielūkojoties sadzīves tehnikas sadaļā interneta veikalos, sāku saprast, ka ledusskapis jau sen vairs nav vienkārši vieta, kur vēsumā uzglabāt ēdienu, lai tas nesabojātos. Ledus pagatavošana (automātiski, protams), SMS sūtīšana uz manu viedtālruni, ja ļauju šādi ledusskapim izpausties, krāsas, formas, izmēri, atsaldēšanas un sasaldēšanas sistēmas un vēl neskaitāmi daudz dažādu fīču, kas piemīt mūsdienu ledusskapjiem.

Izvēle, sāku domāt, nav nemaz tik vienkārša, ja jātiek pie jauna ledusskapja – ir par ko pacīnīties. Vispirms jau sastādot sarakstu – kādam mūsu ledusskapim jābūt. Viens – par izmēru daudz jautājumu nav – lai kā arī negribētos divu durvju atveramu, milzīgu ledusskapi, virtuvē var ietilpināt tieši tik cik var un ne centimetru vairāk.

Tāpēc tas ir parametrs, kurš jāizvēlas pēc mūsu iespējām – un te nu nekas nelīdzēs. Virtuvi paplašināt, lai cik arī maciņā nebūtu naudas, nav tik vienkārši. Un galu galā – ne visi var atļauties tik milzīgu monstru virtuvē, jo pirmkārt, nav vietas otrkārt – nav jau arī vajadzības.

Ko darīt virtuvē ar ledusskapi, kurā ietilpība ir sešiem cilvēkiem, bet dzīvoju viena? Izšķērdība un lieki tēriņi – elektrībā, vietā, izmantojamībā. Nav vērts. Tāpēc, izvēloties ledusskapi, jādomā arī par to, cik praktisks tas būs, kādā izmērā būs jaunā sadzīves tehnika.

Scroll To Top