5 mobilā mārketinga trendi 2017.gadā

mobilais mārketingsReklāmas ir visur! Vides reklāmas, reklāmas žurnālos, avīzēs, televīzijā, mūsu pastkastītēs, un nu jau tās kļuvušas arī par daļu no mūsu elektroniskās pastkastītes sastāva.

Un, lai gan bieži vien neapmierināti murminām, ka visur pilns ar reklāmām un “tajās nav nekādas vērtīgas informācijas”, arī reklāmas laiku pa laikam var būt noderīgas.

Ja vēlamies uzzināt par kādiem jauniem pakalpojumiem, ko piedāvā kāds uzņēmums vai mūsu izmantotais pakalpojumu sniedzējs; ja vēlamies uzzināt atlaižu piedāvājumus, kas mums var būt noderīgi kāda lielāka vai mazāka pirkuma iegādei – šeit reklāmās sniegtā informācija ir diezgan būtiska. Tomēr ne par reklāmām vien stāsts.

Mūsdienās jau labu brīdi zināms termins “tiešais mārketings”, kas ir daļa no reklāmas komunikācijas, tomēr būtībā piedāvā dažādus produktus un pakalpojumus patērētājiem, nodrošinot viņus ar informāciju par īpašiem piedāvājumiem un iespējām.

Laiku pa laikam saņemam uz saviem mobilajiem tālruņiem dažādas īsziņas no uzņēmumiem un pakalpojumu sniedzējiem, kurās tiekam informēti par jauniem piedāvājumiem, iespējām, atlaidēm un citām aktualitātēm, kas mums kā klientam varētu būt svarīgas un interesējošas.

  1. Mobilais mārketings, vienkārši raksturojot, ir instruments, kas piedāvā patērētājam saņemt reklāmas informāciju SMS veidā – īsā teksta sūtījumā. Tā ir jaunāko elektroniskās un mobilās komercijas metožu kombinācija, kas pielieto interneta plašu izplatīšanu un strauju mobilo komunikāciju tirgus attīstību.

Un nevajag nemaz brīnīties par to, kādēļ uz tavu telefonu atkal atnākusi “mistiska” īsziņa no kāda uzņēmuma, jo šāda veida ziņas tiek sūtītas tikai ar patērētāja pašu piekrišanu par šādu ziņojumu saņemšanu. Proti, tad, kad reģistrējoties kādā vietnē vai aizpildot kādu pakalpojuma anketu (uz klientu kartēm un tamlīdzīgi), paši atķeksējam ailīti, ka vēlamies saņemt jaunumus uz telefona numuru. Tad nu, lūk, te arī nāk sūtījumi par piedāvājumiem!

  1. Un ne tikai reklāmas vien. Mobilajā telefonā varam saņemt dažādas vērtīgas SMS, kas arī ir daļa no mobilā marketinga, bet krietni vien atvieglo mums dzīvi. Tā ir, piemēram, iespēja apmaksāt stāvvietu ar SMS palīdzību vai iespēja saņemt ziņojumu par to, ka pienācis sūtījums uz kādu no pakomātiem, kas arī ir lielisks SMS izmantošanas veids, kas palīdz ikdienas darbību veikšanai.
  2. Arvien vairāk cilvēku sāk apgūt (un uzņēmumi izmantot) “skenēšanas” opciju. Tā kā viedtālruņu īpašnieku skaits tikai aug, tad arī aplikāciju šajās ierīcēs kļūst arvien vairāk. Viena no tām ir barcode scaner (pēc nosaukumiem tās atšķiras), kas ļauj noskenēt atstāto “zīmējumu”, lai telefonā parādītos visa tajā “paslēptā” informācija. Šis arī ir viens no mobilā mārketinga viediem, ko uzņēmumi var izmantot un izmanto, lai informētu par saviem pakalpojumiem un iespējām.
  3. Ziņojumu personalizēšana. Pie reklāmām savā pastkastītē esam pieraduši jau sen (arī e-pasta kastītēs tas vairs nav jaunums), kamēr mobilā mārketinga trends – ziņojumu personalizēšana ir kaut kas jauns un interesants, tā piesaistot saņēmēja uzmanību. Ir taču patīkami saņemt personalizētu ziņu, arī, ja tā ir reklāma.
  4. Atceries ne tikai tad, kad vēlies ko piedāvāt un pārdot, bet kad tuvojas svētki! Jau labu brīdi par mobilā mārketinga veidu ir kļuvusi klientu sveikšana svētkos ar SMS starpniecību. Un ne tikai lielajos svētkos, ko atzīmē visi – Ziemassvētkos un Līgo svētkos.

Arvien vairāk uzņēmumu savus klientus sveic arī vārda dienās un dzimšanas dienās (pēc datiem, ko klients pats norādījis pildot kādas anketas un formas). Šis kalpo kā ļoti patīkams sveiciens, kas palīdz radīt veiksmīgākas savstarpējās attiecības starp klientu un uzņēmumu.

Scroll To Top