6 kritēriji, kas palīdzēs izvēlēties piemērotākos bērnu ratiņus

bērnu ratiņi internetāMazuļa gaidīšanas laikā svarīgi sagatavoties bērniņa ienākšanai pasaulē, sarūpējot visu nepieciešamo. Viens no svarīgākajiem pirkumiem bez šaubām ir bērnu ratiņi.

Mūsdienās tie pieejami daudzveidīgā izvēlē, tādēļ pirms izvēles svarīgi izvērtēt visus faktorus, lai atrastu piemērotāko variantu. Turpinājumā kritēriji, kas palīdzēs izdarīt labāko izvēli.

Dzīvesvieta  un dzīvesveids

Pirmais solis ir izvērtēt jauno vecāku (īpaši – māmiņas) vajadzības un paradumus. Nozīme ir gan tam, kurā stāvā atrodas ģimenes mājoklis un vai mājoklī ir lifts, gan arī tam, kur ratus plānots uzglabāt, vai ģimenei ir automašīna, kāda ir apkārtne, pa kuru plānotas pastaigas. Ja rati būs jāceļ un jānes, labāk izvēlēties vieglākus ratus.

Ja tiks izmantots lifts, jāpārliecinās, kāds ir tā durvju platums – dažkārt gadās situācijas, ka rati ir par platu lifta durvīm. Savukārt, ja plānoti pārbraucieni ar auto, jāpārliecinās, ka rati ietilps automašīnas bagāžniekā.

Ratu riteņi

Nozīme ir arī ratu riteņiem. Te jāņem vērā, pa kādām vietām tiks organizētas pastaigas. Piemēram, ja daudz tiks staigāts pa mežu, gar jūru vai pa citām vietām, kur ir nelīdzeni ceļi, labāk dot priekšroku ratiem ar četriem lieliem riteņiem. Vislabāk, lai tie ir pumpējami.

Savukārt, ja pārsvarā plānotas pastaigas pārsvarā par pilsētu, labs risinājums būs ratiņi ar maziem riteņiem. Vislabāk – ja priekšējie riteņi grozās, tādā veidā nodrošinot labāku vadāmību.

Modelis, krāsa, dizains

Ratiņu modelis, krāsa un dizains pārsvarā ir gaumes jautājums. Iespējas ir plašas, tādēļ vērts pirms ratu iegādes aplūkot un izvērtēt vairākus variantus. Visērtāk daudzveidīgo piedāvājumu apskatīt tiešsaistē – bērnu ratiņi internetā (šajā mājas lapā) apskatāmi jebkurā ērtā laikā, neizejot pat no mājām.

Tāpat internetā var iepazīties arī ar citu jauno vecāku atsauksmēm un citu vērtīgu informāciju, kas palīdzēs izdarīt labāko izvēli.

Izmantotie materiāli

Jāpievērš uzmanība arī tam, kādi materiāli izmantoti ratiņu ražošanā. Visbiežāk ratiņi tiek pirkti kā ilgtermiņa risinājums, tādēļ svarīgi, lai tie būtu izturīgi.

Jāizvērtē arī, kāds ir kulbas audums – cik tas praktisks, vai tas ir viegli kopjams, elpojošs.

Kulbas izmērs

Mazulim ratiņos jājūtas ērti, tādēļ nozīme ir arī tam, cik liela ir kulbiņa. Jāņem vērā, ka bērns dažādās sezonās un laika apstākļos tiek ģērbts atšķirīgi, tādēļ svarīgi, lai ratos būtu pietiekami daudz vietas gan vasarā, gan ziemā.

Ratu aksesuāri

Nevajag aizmirst par ratu aksesuāriem – arī tiem ir nozīme ērtākas ikdienas īstenošanā! Noderīgākie no tiem ir ratu soma, lietus plēve, moskītu tīkls. Dažkārt ratu komplektācijā ietilpst arī saules sargs, krūzes turētājs un citas lietas, kas gādās, lai pastaigas ir patīkamākas.

Scroll To Top