Populāri mīti par portatīvajiem datoriem

datoriKad cilvēku ikdienā ienāk jaunas lietas, tai skaitā, tehnoloģijas, vienmēr būs daļa sabiedrības, kas baudīsies no visa svešā. Tā tas notika, parādoties mobilajiem telefoniem, droniem un daudziem citiem tehnoloģiju risinājumiem. Taču, kā ir ar portatīvajiem datoriem?

Vai ir vēl kāda lieta, ko par tiem nezinām? Kā izrādās, arī šīs ierīces nav iztikušas bez mītiem, kuri izplatījušies visā pasaulē. Bet, vai tie ir patiesi? To uzzināsim turpinājumā.

            Mīts: Portatīvie datori ietekmē vīriešu auglību.

            Patiesība: Šajā mītā parasti pauž divējādus faktorus, kas var radīt problēmas ar pēcnācēju radīšanu – viens no tiem ir radioaktīvais starojums, bet otrs – temperatūra. Abos gadījumos risku rada datora atrašanās tuvumā šai ļoti svarīgajai vīrieša ķermeņa daļai. Iepriekš veiktajos pētījumos parādījies, ka, turot datoru klēpī, spermatozoīdu aktivitāte samazinās, kā rezultātā, tomēr zinātnieki atzīst, ka, lai apstiprinātu šo novērojumu, nepieciešami plašāki pētījumi. Kas attiecas uz karstumu, kuru izdala dators – pētījumu rezultāti atšķiras, taču vairumā gadījumu norādīts, ka paaugstināta temperatūra ietekmē spermatozoīdu dzīvotspēju un attīstību. Skaidrs ir viens – labāk datoru turēt uz galda, kā arī parūpēties atbilstošu ventilāciju, ja to plāno likt uz kājām.

            Mīts: Mūs novēro caur datora web kamerām.

            Patiesība: Jā, šajā mītā ir arī sava daļa patiesības. Ne velti ir atklāti krāpniecības gadījumi, kad ļaundari uzzinājuši informāciju par saviem upuriem, izmantojot tieši portatīvā datorā iebūvēto kameru. Tiesa, lai viņi to izdarītu, nepieciešama palīdzība arī no mūsu puses, proti, atļaujas sniegšana piekļuvei mūsu datoram. Tādēļ neesi vientiesīgs un vienmēr uzmanies no aizdomīgiem ziņojumiem un vēstulēm vai programmām.

Starp citu, datoru piedāvājumu vari apskatīt šeit.

            Mīts: Magnēti izdzēsīs visus Tavus svarīgos datus no datora.

            Patiesība: Daži cilvēki uzskata, ka, neveiksmīgi novietojot datora tuvumā magnētu, iespējams sabojāt ierīcē esošos datus un tos nevarēs atgūt, taču, kā izrādās, šādas sekas var radīt tikai īpaši spēcīgi elektromagnēti, kas parasti nevienam no mums mājās nemētājas. Un parastie magnēti Taviem datiem neko ļaunu nenodarīs.

            Un kādus mītus par datoriem zini Tu?

Scroll To Top