Augstvērtīgi rokas pulksteņi un to viltojumi

Augstvērtīgs pulkstenis no gmt.lv

Augstvērtīgs jeb augstas kvalitātes pulkstenis vienmēr nozīmēs precīzi pulksteni, kurš pilda arī pārējas tā funkcijas – neatkarīgi no tā vai šī funkcija ir visvienkāršākā – precīzs laiks – vai moderns un/vai elegants stila elements. Augstvērtīgumu nosaka dažādi rādītāji – sākot ar izturīgiem materiāliem, sarežģītiem mehānismiem un beidzot ar dizaina risinājumiem.Jāatceras, ka augstvērtīgi pulksteņi nopērkami tikai  pie uzticamiem pārdevējiem, jo bieži sastopami augstas un ne tik augstas kvalitātes viltojumi. Lai nesagādātu sev vilšanos, tas jāiegādājas specializētos veikalos, kur tiek izsniegtas attiecīgās garantijas un sertifikāti. Kvalitatīvs laikrādis ir ļoti vērtīgs pirkums un noder ikvienas personības koptēla radīšanā – protams, ja laikrādis ir atbilstoši izvēlēts,  gaumīgi pieskaņot valkātājam. Turklāt augstvērtīgs pulkstenis kalpos ļoti ilgi un varēs tikt pārmantots paaudzēs.

IZVAIRIES NO VILTOJUMIEM: arī Latvijā fiksēti gadījumi, kad lielā daudzumā tiek ievesti un realizēti viltoti Šveices pulksteņi. Piemēram, 2000. gadā apritē (īpaši leģendām apvītajā Rīgas Centrāltirgū) tika fiksēti vismaz 500 firmas Rado un Omega  pulksteņu viltojumi, kurus varēja iegādāties par cenu amplitūdā no 15 – 25 EUR. Visbiežāk tiek viltoti tieši Rado firmas pulksteņi. Viltojumi visticamāk ražoti Itālijā, Taivānā, Ķīnā, Honkongā u.c. Viltoti tiek arī citi populāri un dārgi pulksteņi – Rolex, Longines, Vacheron Constantin, Cartier, Tissot, P.Balmain, Breguet,  Edox, Certina, Candino. Patek Philippe utt.

Šveices pulksteņu industrijas federācija 2013. gadā veiktajā anti-viltošanas kampaņā uzskaitīja vairāk nekā 120 000 viltotu pulksteņu. Kampaņas laikā tika atklātas vairāk nekā 700 000 viltotas pulksteņu detaļas. Tāpat tiek lēsts, ka viltojumu apgrozījuma vērtība ik gadu ir vairāk nekā viens miljards ASV dolāru. Salīdzinājumam – 2012. gadā kopējais oriģinālo Šveices pulksteņu apgrozījums bija mērāms 23. 9 miljardos ASV dolāru.

Piemēram, Rumānijā 2013. gadā tika veikts pētījums, kurā noskaidrojās, ka 50 % apgrozībā esošo  brendu pulksteņi ir viltojumi, kuri lielā daudzumā ievesti no Ķīnas (viltoto preču koridors iet caur Ukrainu un Moldovu). Savukārt Dubaijas pulksteņu industrijas pārstāvji norāda, ka kopējie zaudējumi, ko nodara viltoto pulksteņu tirgus, samazina viņu peļņu pat par 30 %.

Tieši pulksteņi, modes preces un aksesuāri ierindojas viltoto preču TOP augšgalā. Bieži vien īstu pulksteni no viltojuma spēj atšķirt tikai patiešām pieredzējuši eksperti. Visbīstamākie” viltojumi nebūt nav tie, kuri tiek pārdoti par dažiem desmitiem EUR – viltoto pulksteņu tirgū tiek pārdoti arī viltojumi, kuru cena ir ļoti tuva oriģināla cenai, tāpēc uzticamam pārdevējam ir būtiska nozīme. To pasvītro arī 2011. gadā tapis citāts no interneta dzīlēm: “Nopirku Armani pulksteni, man iedeva pat sertifikātu. Iegāju citā veikalā, tur pateica, ka tas ir viltojums. Žēl iztērēto 150 latu, par tiem būtu varējis nopirkt 10 tādus.”

Arī garantiju sertifikāti var būt viltoti, tāpēc pirms pirkuma veikšanas rūpīgi jāizpēta informācija par noskatīto pulksteni ražotāja mājas lapā.

Scroll To Top