Ceļojums un apdrošināšana – laba kombinācija. Padomi tiem, kas ceļo pirmo reizi

 

ceļojumu apdrošināšana onlineVai tu gatavojies pirmajam lidojumam savā mūžā? Neatkarīgi no tā, vai lido tepat, uz kaimiņvalsti, vai uz kādu tālāku zemi, tiem, kas nekad nav ceļojuši lidmašīnā, nākas piedzīvot dažādas emocijas – satraukumu, prieku un dažkārt arī bailes.

Lai kaut mazliet atvieglotu ceļošanas procesu, visam laicīgi jāsagatavojas, sākot ar nepieciešamo dokumentu kārtošanu, beidzot ar lēmumu par to, kuru kleitu labāk ņemt līdzi. Papildus visam, nedrīkst aizmirst arī par ceļojumu apdrošināšanu. Tu, iespējams, vaicāsi, kam tev tā vajadzīga. Pacieties, mēs tev pastāstīsim!

Ceļot bez risku seguma? Nē!

Dodoties uz ārzemēm, tev iepriekš jāparedz iespējamie riski, kas var radīt izmaksas. Savus izdevumos iekļaujot arī ceļojumu apdrošināšanas polisi, tu sagatavosies neplānotām situācijām. Pats labākais šajā visā ir tas, ka tagad ceļojumu apdrošināšana online ir pieejamāka kā jebkad!

Vienkārši ienāc Manapolise.lv, ievadi kalkulatorā datus par ceļojumu, un pēc brīža uzzināsi, kādas polišu summas piedāvā vairākas Latvijas apdrošināšanas kompānijas. Izvēlies to segumu, kas atbilst taviem plāniem.

Kas ir iekļauts šajā polisē?

Katrs apdrošināts var izvēlēties, kādu segumu nodrošināt pamata polisē, taču visbiežāk tajā ietverta:

 • Medicīniskā palīdzība – slimnīcas rēķini, nogādāšana atpakaļ mājās utt.;
 • Bagāžas pazušana, sabojāšana vai nozagšana;
 • Neparedzētas izmaiņas ceļojumā – lidojuma atcelšana, nokavēšana, ceļu satiksmes negadījumi;
 • 24 h palīdzības līnija – jebkurā laikā pieejamas konsultācijas pa telefonu.

Šie ir svarīgākie un arī populārākie riski, ar kuriem cilvēki sastopas ceļojuma laikā. Ceram, ka izskaidrojām tev šīs polises nozīmi un to iekļausi savā sagatavošanās plānā.

Tagad ieskatīsimies dažos padomos, kas padarīs tavu ceļojumu patīkamāku.

Ko man ņemt līdzi?

Somas vai kofera krāmēšana, pirmo reizi ceļojot, ir ļoti atbildīgs darbs. Protams, ka nav īsti skaidrs, ko ņemt vai neņemt līdzi, turklāt arī vieta ir ierobežota.

 • Centies ņemt līdzi tādas lietas, kas saistītas ar plānotajām aktivitātēm. Ja dosies pārgājienā, paņem tam paredzētas drēbes un apavus. Savukārt oficiālāku pasākumu apmeklēšanai noderēs uzvalks vai kleita.
 • Centies izvēlēties tādus apģērbus, no kuriem var izveidot vairākus komplektus. Piemēram, kombinēt džemperus ar biksēm, krekliņus ar svārkiem utt.
 • Lai ietaupītu vietu koferī, smagākās un lielākās drēbes velc mugurā.
 • Neaizmirsti visus nepieciešamos dokumentus, piemēram, pasi, lidmašīnas biļeti, vīzu utt.

Kā atvieglot savu pieredzi lidostā?

Pirmo reizi ejot cauri drošības kontrolei un darot citas aktivitātes, tu droši vien apmulsīsi un domāsi, vai rīkojies pareizi. Lūk, kas tev jāņem vērā:

 • Ja līdz lidostai brauc ar savu auto, pārdomā, kur to atstāsi prombūtnes laikā. Autostāvvietu cenas lidostas tuvumā mēs būt augstas;
 • Ja tev ir check-in bagāža, ierodoties lidostā, uzreiz dodies pie reģistrācijas galdiņa. Tur tev visu izskaidros;
 • Vienmēr turi pasi viegli pieejamā, bet drošā vietā, lai nepieciešamības gadījumā to ātri vari atrast;
 • Drošības kontrolē svarīgi ir izņemt no rokas bagāžas visas elektro ierīces, kā arī atsevišķā, aiztaisāmā plastmasas maisiņā jābūt saliktiem šķidrumu iepakojumiem, kas nepārsniedz 100 ml.
 • Lai, gaidot lidojumu, nebūtu garlaicīgi, paņem līdzi žurnālu, krustvārdu mīklas, grāmatu utt.

Lai veiksmīgs lidojums!

Scroll To Top