Interesanti – ar ko īpašas ziemas riepas?

ziemas riepas internetāTie šoferi, kas ziemas laikā pārvietojas ar mašīnu, noteikti zina to, cik liela nozīme ziemas riepām tiek piešķirta jau, sākot no rudens sākumā. Atbildīgās institūcijas mudina cilvēkus būt atbildīgiem un uzstādīt riepas noteiktajos datumos, kā arī nebraukt ar nodilušām riepām, jo taupība var novest pie krietni lielākām nepatikšanām un pat traģēdijām.

Kādā vakarā sēdēju ar vectēvu pie tējas tases un sāku pārrunāt to, kā ir būt autovadītājam ziemas laikā. Pašam šofera tiesību vēl nebija, taču drīzumā plānoju tās nokārtot. Kad uzdevu viņam šo jautājumu, vectēvs pasmējās un teica, ka ar mašīnu ir saistīti vieni un vienīgi izdevumi.

Tie, kuriem šķiet, ka izmaksas beidzas brīdī, kad automašīna nopirkta, rūgti maldās. Katru mēnesi tajā jālej degviela, katru gadu jāmaksā nodokļi, jāved uz tehnisko apskati, jāiet skate, kā arī, protams, jāremontē, kad tas nepieciešams. Un tad vēl apdrošināšana, kā arī riepas.

Un pats trakākais esot tas, ka no šīm izmaksām jau nevar izsprukt. Ja vēlies, lai spēkrats ripo uz priekšu un dara to labi, ir jāiegulda līdzekļi.

Klausoties vectēva stāstījumā, es aizdomājos par to, ka mašīnas mums tiešām sniedz daudz ērtību, taču vienlaikus arī prasa daudz investīciju un atbildības. Ja tu esi šoferis, tev ir jābūt atbildīgam, bet tā nu neiztikt. Piemēram, runājot par ziemas riepām.

Daļa šoferu dusmojas par to, ka jātērē nauda, lai nomainītu vecās riepas pret jaunām, taču tas, ko viņi piemirst, ir atbildība pret sevi un citiem. Tāpat ir arī vairākas citas priekšrocības, kuras mums sniedz ziemas riepas:

  • Tās spēj labāk nobremzēt uz sniega un ledus, samazinot bremzēšanas ceļu par 25%. Vidēji tas ir divu līdz trīs mašīnu kopējais garums.
  • Tu labāk spēj kontrolēt savu auto un jūties drošāk, braucot pie stūres.
  • Ziemas riepas ietaupīs tev naudu. Pirmkārt, to lietošana ievērojami samazina negadījumu risku – ieslīdēšanu grāvī, ietriekšanos citā mašīnā, kokā, apstāšanās grūtības gadījumā, ja uz ceļa ir meža dzīvnieks. Otrkārt, laicīgi nomainot ziemas riepas pret, piemēram, vissezonas riepām vai vasaras riepām, tu ievērojami ietaupīsi līdzekļus, jo ziemas riepas nebūs tik ļoti nolietotas, un tu tās varēsi izmantot arī nākamajā sezonā. Savukārt, pavasarī turpinot braukt ar to pašu komplektu, nākamā gada beigās tev atkal būs jāpērk jaunas riepas ziemas, kas maksā dārgāk nekā citas.
  • Ziemas riepu materiāli ir pielāgoti aukstam, slidenam un sniegotam laikam. Šīs riepas ir no mīkstākas gumijas sakausējuma, kas mīnus grādus nesacietē, nodrošinot nepieciešamo saķeri ar ceļu. Šī funkcija ļauj droši braukt gan pa sniegu, gan ledu, gan arī slapju ceļu.

Kā atzina vectēvs, vislabāk šīs riepas pirkt tiešsaistē. Kādēļ? Jo ziemas riepas internetā ir lētākas un plašākā izvēlē! Kāpēc gan sev sartežģīt dzīvi?

Scroll To Top