Ģimenes mājas celtniecība: kādu jumtu izvēlēties?

jumta segumiJumts ir katra nama nozīmīga sastāvdaļa. Pirmkārt, tas veic daudz svarīgu funkciju, otrkārt, nodrošina arī vizuālo efektu. Mēdz teikt, ka jumts ir mājas piektā fasāde. Un tas noteikti ir vēl viens iemesls rūpīgi pārdomāt jumta izvēli.

Domājot par to, kādu jumta segumu izvēlēties ģimenes mājai, nākas saskarties ar virkni stereotipu un daudziem citiem izaicinājumiem, īpaši tādēļ, ka jumta segumi šobrīd ir pieejami patiešām lielā izvēlē.

Tehniskās iespējas

Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, vispirms jāņem vērā, kāda ir mājas jumta konstrukcija – tās slīpums, izmēri un citi tehniskie parametri. Ņemot vērā šo specifiku, var piemeklēt labākos risinājumus. Ja jumts ir specifisks, tad virkne jumta segumu kā varianti atkritīs automātiski, jo tos gluži vienkārši nebūs iespējams uzlikt. Tikpat būtiski pievērst uzmanību arī jumta stiprinājuma vietām, īpaši izvērtējot arī bojājumu riskus, kas varētu rasties laika gaitā.

Katram no jumta seguma veidiem ir savi plusi un mīnusi, kas noteikti jāņem vērā, piemēram, dakstiņu jumtu varēsiet ieklāt tikai no 14° slīpuma (ar izņēmumiem), savukārt bitumena uzkausējamais jumta segums piemērots tikai lēzeniem jumtiem. Te, protams, vislabāk konsultēties ar zinošiem speciālistiem, piemēram, no Monier.lv, kuri spēs ieteikt labākos risinājumus.

Kalpošanas laiks

Svarīgs aspekts ir arī jumta kalpošanas laiks. Te īpaši jāizceļ dakstiņu jumts – tas var nokalpot līdz pat 100 gadiem. Šķiet daudzsološi, vai ne? Uzmanība jāpievērš arī tādam aspektam kā ražotāja dotā garantija. Galvenais ir atcerēties, ka pat vislabāko un izturīgāko materiālu var sabojāt to nekvalitatīvi uzklājot, tādēļ svarīgi izvēlēties uzticamus un novērtētus šī darba veicējus.

Ekonomiskie aspekti

Liela nozīme ir arī izmaksām. Protams, tās atkarīgas no vairākiem faktoriem, piemēram, ražotāja, izvēlētā jumta seguma veida, jumta platības, jumta konstrukciju specifikas u.c. Piemēram, jau pieminētie dakstiņi, izmaksās dārgāk nekā šīfera jumts, taču ņemot vērā to, ka jumts tiek likts kā ilgtermiņa ieguldījums, jāņem vērā arī tādi faktori, kā kvalitāte, kalpošanas laiks, iespējamie remontdarbi un ar to saistītās izmaksas u.c.

Jumta izvēle var būt diezgan atbildīgs un sarežģīts process, kas prasa noteiktu laika patēriņu. Taču, ja konsultēsies ar zinošiem speciālistiem, pieņemt lēmumu būs daudz vieglāk!

Scroll To Top