Kā viegli un ātri iztīrīt kafijas automātu?

kafijas aparātiDzert kafiju gatavotu ierīcē, kas ilgu laiku nav tīrīta, diezin vai ir prāta darbs. Tas maina arī pašu dzēriena garšu. Ideāli, ja kafijas automātu iztīri pēc katras vai katras otrās lietošanas reizes, vai vismaz reizi nedēļā. Diemžēl realitātē tā ir diezgan reti, jo arī šim darbiņam nepieciešams laiks.  Lai tīrīšana padotos ātrāk, sagatavojām pāris receptes, ko tev vajadzētu izmēģināt:

1.metode – etiķis un ūdens

Kā zinām, etiķi mājsaimniecībā izmanto dažādiem nolūkiem, ne tikai gurķu marinēšanā ziemai. Etiķī ļoti labi izšķīst nogulsnes un pelējums, turklāt tas palīdz atbrīvoties arī no nepatīkamām smakām, tādēļ to aktīvi izmanto arī tīrot, piemēram, ledusskapi vai mikroviļņu krāsni. Un, protams, šo kombināciju – etiķis un ūdens – var izmantot arī kafijas automāta tīrīšanā. Ielej nedaudz etiķa aparāta ūdens rezervuārā un pievieno ūdeni. Pēc tam palaid kafijas pagatavošanas ciklu.

Gluži kā tad, kad gatavo kafiju, etiķis kopā ar ūdeni sajauksies un izies cauri kafijas automāta iekšpusei, atbrīvojot no netīrumiem un nogulsnēm. Ja pēc šī cikla jūti etiķa aromātu, tad veic vēl vienu vai divus ciklus, bet šoreiz tikai ar ūdeni.

  1. metode – soda un ūdens

Sajauc ūdeni kopā ar sodu un šo mikstūru ielej ūdens traukā. Ieliec to kafijas automātā un palaid kafijas gatavošanas ciklu. Arī šis sajaukums palīdzēs iztīrīt kafijas aparātu no iekšpuses un atbrīvoties no nepatīkamajām nogulsnēm. Turklāt soda palīdz atbrīvoties arī no dažādiem traipiem un taukiem, arī kafijas pupiņu smaržas (ja nu tev tā nepatīk).

  1. metode – citrons un ūdens

Tā kā arī citronu sulai ir spēcīga iedarbība, to droši vari izmantot kā etiķa aizstājēju. Izmanto to tieši tāpat kā iepriekš minētās receptes!

Starp citu, skudrām ļoti nepatīk citronu aromāts. Tā kā, ja dzīvo privātmājā un vasarā skudras kļuvušas par negaidītajām viešņām, tad kafijas automāta tīrīšanai izmanto šo metodi.

  1. metode – trauku mazgājamais līdzeklis

Trauku mazgājamo līdzekli kafijas automāta tīrīšanā noteikti izmantojuši daudzi. Tas arī patiesi ir ātrākais veids, kā iztīrīt ierīci, turklāt to vari izdarīt uzreiz. Vienkārši noņem kafijas automāta daļas un nomazgā tās ar trauku mazgāšanas līdzekli zem tekoša ūdens. Kad daļas ir izkaltušas, ievieto tās atpakaļ ierīcē.

Ja nu kafijas automātu vairs neizdodas iztīrīt un tas vairs nedarbojas tā, kā iepriekš, vajadzētu padomāt par jaunas ierīces iegādi. Konceptveikalā esmilukafiju.lv pieejami dažādi kafijas aparāti par ļoti izdevīgām cenām. Ieskaties!

Scroll To Top