Kādas rotaļlietas izvēlēties mazulim līdz gada vecumam?

 

rotaļlietas un spēlesMazuļa ienākšana ģimenē ir neizmērojami liels un svarīgs notikums ne tikai pašiem vecākiem, bet arī radiniekiem, kas aši vien steidz mazo cilvēku apdāvināt vai nu ar dažādiem bodijiem, vai daudz un dažādām rotaļlietām. Ne visas tās lietas ir noderīgas un atbilstošas vecumam, tāpēc šajā rakstā apskatīsim dažas rotaļlietas un spēles, kas ir piemērotas mazulim līdz viena gada vecumam. 

Piedzimšana

Pirmos divus mēnešus zīdainim pavisam noteikti nav interese par rotaļlietām un mantiņām, tā svarīgākā funkcija ir ēst, gulēt un vecāku mīlestība. Pēc diviem mēnešiem mazulis sāk vērot pasauli un tikai tad sākas laiks, kad zīdainis izzina pasauli ar dzirdi, redzi un kustību. 

Trīs līdz pieci mēneši

Šis ir izteikts laiks, kad bērniņš sāk izzināt mantiņas ar vēlmi tām pieskarties. Šajā vecumā mazulim nav vajadzīgas sarežģītas rotaļlietas, bet vienkāršas un košas, jo krāsas ir tās, kas piesaistīs visvairāk. Tāpat arī šajā vecumā bērnam interesanākas liksies tās mantiņas, kuras var paburzīt un kuras radīs skaņu. 

Vērts zināt arī to, ka zīdainis šajā vecumā nespēj koncentrēties uz vairakām lietām, tāpēc nav ieteicams izkārt krāšņu mantiņu virtenes, kas var mulsināt un satraukt bērnu. 

Seši līdz astoņi mēneši

Bērns šajā vecumā sāk darboties pats, tāpēc tam ir izteikta interese izpētīt apkārtējo pasauli. Attīstās roku motorika un koordinācija, kas uzreiz ļauj izpētīt rotaļlietu klāstu, lai mazulis var darboties ar rokām. 

Tāpat bērnam virs gultiņas var kārt muzikālos karuseļus, dot garbuļus un ļaut spēlēties ar krāsu bumbām, kas jāspiež vai jāaptausta. Šajā laikā bērniem ļoti aizrauj arī muzikālas rotaļlietas, piemēram, klavieres vai muzikālie telefoni. 

Deviņi līdz divpadsmit mēneši

Šis ir laiks, kad mazulim var pirkt dažādas bilžu grāmatiņas, mantiņas, kas rada skaņu vai kuru bērns var radīt pats. Ir mērķtiecības un izziņas laiks. 

No rotaļlietām šajā vecumā ļoti laba izvēle ir koka klucīši, neplīstoši trauciņi, bumbu vannas. 

Šajā vecumā bērniem izveidojas telpiskās izjūtas, tāpēc tie ļoti izteikti saredzēs konkrētas detaļas, kas ieinteresēs, piemēram, iedodot bērnam lelli, viņš var pievērst uzmanību tikai mutei vai acīm. 

Lietderīga un praktiska rotaļlieta ir arī grīdas paklājs-puzle, kura detaļas bērns var likt iekšā un ņemt ārā, vigvami, kur paslēpties, vai vesela virkne dažādu attīstīšo rotaļlietu. 

Dažādas rotaļlietas un spēles var atrast https://220.lv/lv/preces_berniem/rotallietas_un_speles.

Scroll To Top