OCTAs priekšrocības

octasVisi transportlīdzekļu īpašnieki un vadītāji, kam tiesības kabatā iekritušas nesen vai tur atradušās jau ilgāku laiku, zina, ka Latvijā ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam ir nepieciešama OCTA polise. Ja izbraucam kaut no sava pagalma uz jebkura ceļa, bez OCTA polises, jau pārkāpjam likumu. Bet piedaloties satiksmē bez OCTA, riskējam ar naudas sodu, kā arī piešķirtiem 2 soda punktiem.

OCTAs apdrošināšanas polisei, ja esam iedziļinājušies, izstrādāts vesels likums, kas paredz to, ka OCTA polise sedz zaudējumus, kas ir nodarīti trešās personas mantai vai veselībai. Lūk, tas nozīmē, ka auto īpašnieks var gūt kompensāciju gadījumā, ja ir radušies izdevumi par remontu sakarā ar transportlīdzekļa bojājumiem – respektīvi, ceļu satiksmes negadījumā radušies bojājumi. Tāpat var saņemt atlīdzību gadījumā, ja remonts tehniski vairs nav iespējams un tas ir ekonomiski pamatojams – kad vairs jau nav ko “glābt”. Bet, ja ir nodarīts kaitējums videi vai arī īpašnieks ir pieprasījis atlīdzību par bojājumiem, kas nodarīti ceļiem, būvēm, ēkām, OCTA polise arī šos zaudējumus atlīdzinās. Ļoti patīkama apdrošināšana – jāatzīst – kas vajadzīga tīri praktiskos nolūkos ikvienam auto īpašniekam.

Tā lūk, ja esam nonākuši pie situācijas, kad ceļu satiksmes negadījuma laikā cietušo ir nepieciešams nogādāt uz medicīnas iestādi, OCTA polise atlīdzina izdevumus par cietušā kopšanu, uzturēšanu, kā arī rehabilitāciju. Tiek segti arī izdevumi par ārstniecības līdzekļu iegādi, protezēšanu, tehnisko palīglīdzekļu iegādi, kā arī, ja cietušais ārstējas mājas apstākļos, tiek segti visi ar to saistītie izdevumi. OCTA polise atlīdzinās arī zaudējumus, kas būs radušies darbspējas zuduma gadījumā, kā arī paredz kompensāciju par apgādnieka nāvi. OCTA polise kompensē arī izdevumus, kas saistīti ar apbedīšanu, kā arī morālā kaitējuma nodarījumu. Ne tikai auto vien var ciest ceļu satiksmes negadījumā – cilvēka veselība un dzīvība ir daudz vērtīgāka par “bleķiem”, tāpēc arī izmaksas, lai segtu ārstēšanos cietušajam, var būt gana augstas. Labi, ja par to parūpējas apdrošināšana.

Lielākoties visi OCTA polisi saista tikai ar kompensāciju par auto bojājumiem, tomēr tas nebūt nav pats būtiskākais. Ja izraisīts ceļu satiksmes negadījums, kurā ir cietušie – neatkarīgi no pakāpes – ja nepieciešama medicīniskā palīdzība, OCTA polise parūpēsies par medicīnas izdevumu segšanu, tomēr pats galvenais negadījumu izraisījušajam šoferim – gūt mācību visam mūžam, kā nevajag braukt, lai neizraisītu negadījumus un netraumētu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Scroll To Top