Starpvalstu sludinājumu salīdzinājumi

Sludinājumu salīdzinājums

Latvija:

• SS.LV: Ierindojas starp Latvijas populārākajām tīmekļa vietnēm, top 10. Bezmaksas piedāvā ievietot tikai vienu sludinājumu ar vienu bildi uz vienu tel.nr. Drakoniski lietošanas noteikumi, kam seko tāda pati attieksme pret atsevišķiem klientiem. Pēc sludinājuma ievietošanas nav iespējams rediģēt sludinājuma tekstu, kas ir lieks apgrūtinājums lietotājam, kuram jāievieto vēl viens sludinājums par maksu. Ievietošanas laikā, ja kāds no obligātajiem laukiem aizpildīts nepareizi, visa informācija jāievada no jauna. Minimālas profila iespējas. Patērē maz datora resursus.

Obligāta reģistrācija ar telefona palīdzību pie jebkādas sludinājuma ievietošanas. SS.LV nepieciešami mēneši, lai ievietotu jaunu preču sadaļu.

Līdz tam laikam, lietotājām jāievieto prece sadaļā “Cits” un/vai līdzīgā preces sadaļā. Vidējas filtrēšanas iespējas ņemot vērā produkta vai pakalpojuma obligātos kritērijus pie ievietošanas. Salīdzinoši lietojams, ja neskaita, ka citām vietnēm pēc noklusējuma visas sadaļas ir alfabētiskā secībā, bet iespējams sagrupēti pēc popularitātes un atsevišķi jādodās uz “Meklēt” sadaļu, lai meklētu pēc atslēgas vārda. Minimāls dizains ar nelieliem uzlabojumiem pēdējo gadu laikā. Lietotāju pārāk neapgrūtina ar trešo personu reklāmām.

Transporta līdzekļiem veikt OCTA aptuvenās izmaksas. Pietuvināt, attālināt karti un salīdzināt atzīmētos sludinājumus.

Sludinājuma tekstā nedrīkst būt ārējās saites, tel.numuri un e-pasti, jo automātiski neļauj publicēt, pat ja tekstā tiek lietoti vārdu saīsinājumi starp kuriem nav atstarpes – sistēma domā, ka mēģini publicēt saiti.

Slēgta ekosistēma, bez socializēšanās iespējām. Pati kompānija neizmanto sociālos tīklus. Vietne latviešu un krievu valodā. GooglePlay Android aplikācija. [HTTP]

ZIP.LV: Draugiem.lv meitas uzņēmums, top 500 Latvijas vietņu topā. Maksimālais bezmaksas sludinājumu skaits reģistrētam lietotājam – 5. Katram sludinājumam iespēja ievietot līdz 3 bildēm, ieskaitot 1 video. Meklēšanas lauks indeksā. Konta izveidošanai nav nepieciešams tel.nr, pietiek ar e-pastu vai “Draugiem.lv pasi”, kā arī iespēja ievietot sludinājumu nereģistrējoties, bet tas apgrūtina tā satura pārvaldīšanu un dzēšanu.

No malas izskatās nedaudz pamests, jo nav spējis sasniegt pat ¼ no SS.LV sludinājumu daudzuma. Lētāki pakalpojumi nekā konkurentiem, bet savas pastāvēšanas laikā vēl nav spējis pietuvoties tādiem apjomiem. Reklāmas lapas vidū pie sludinājumu šķirstīšanas ir traucējošas. Iespējams ar pāris klikšķiem “dalīties” (share) sociālo kontu starpniecību (Draugiem.lv, Facebook un Twitter), veikt slud. satura labojumus. Ielādējot vietni nav redzamas visas kategorijas. Sludinājuma tekstā nedrīkst būt ārējās saites, tel.numuri un e-pasti.

Reģistrētiem lietotājiem var nosūtīt vēstuli, kas atnāk uz draugiem.lv vēstuļu sadaļu, ja ievietotājs devis piekrišanu saņemt vēstules. Sadaļas nav alfabētiskā secībā. Ērti pietuvināt un attālināt karti. Pati kompānija neizmanto sociālos tīklus, ja neskaita mātes uzņēmumu. Vietne latviešu un krievu valodā. Aplikāciju nav. Kontaktu sadaļas nav un rodas sajūta, ka ar ZIP.LV administrāciju kontaktēties vispār nav iespējams, kā arī saitā jau kādu laiku ir rupjas funkcionalitātes kļūdas. [HTTP]

Lietuva:

SKELBIU.LT: Ierindojas starp Lietuvas populārākajām tīmekļa vietnēm, top 10. Labas atstarpes starp kategorijām pirmājā lapā un kategorijas centrētas ielādejot vietni. Šķirstot vietni augšpusē un vidū rēgojas “flash” reklāmas, kas patērē datora procesus. Individuālos preču sludinājumos, dažādās krāsās, kopā atveras 3 reklāmas (augšā, pa labi un pa kreisi vai lejā). Iespēja ātri dalīties iekš Facebook ar “Like” pogu un rekomendēt ar Google+.

Vienam sludinājumam ievietot līdz pat 25 bildēm. Vairākās kategorijās sludinājumus iespējams novērtēt ar zvaigznīti un atstāt komentāru. Skaidri redzams tālruņa numurs palīdzībai un darba laiks. Filtrā iespējams atzīmēt izvēlētās pilsētas meklējuma rādiusu. Saite uz gadu vecu sludinājumu arhīvu. Pietuvināt, attālināt karti.

Izmanto Facebook, publicējot tādus statusus, kas varētu ieinteresēt gados jaunu mērķauditoriju. Sociālos tīklus izmanto neregulāri ar 1-5 dienu starpību. Obligāta reģistrācija ar e-pastu un tel.nr. Pieejams divās valodās (lietuviešu un krievu). Android Google Play un Apple AppStore aplikācijas. Viegli iegādāties steroīdus. [HTTP/HTTPS]

ALIO.LT: Ierindojas Lietuvas top 100. Pagaidām divas reizes mazāk sludinājumu nekā SKELBIU.LT Sludinājumos nevar pietuvināt un attālināt karti. Neregulāri izmanto Facebook un Twitter, publicējot statusus ar 1-5 dienu starpību. Vietne tikai vienā valodā – lietuviešu. Pieejams meklēšanas lauciņš nekur lieki nespiežot.

Filtrā ērta, momentāla skaitliskās vērtības izvēle – “no” un “līdz”. Sludinājuma bildes skaidri saredzamas, varbūt nedaudz par lielu. Lieliski priekš veciem un cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Reklāmas pa labi un augšā. Uz augšējās reklāmas rēķina, vietnē nevar pilnībā redzēt visas kategorijas. To kompensē fiksēta “Kategorijas” poga, kreisajā pusē, kura nemaina savu pozīciju, kas lietotājam uzreiz dod ātru piekļuvi kategorijām neejot uz sākumu. Aplikāciju nav. [HTTP]

Igaunija:

  • OKIDOKI.EE: Ierindojas Igaunijas top 50. Atverot vietni, lietotājs tiek noslogots ar dažādiem paceltajiem sludinājumiem un dažāda veida reklāmām , no kurām viena aizsedz pusi no kategoriju saraksta. Bezmaksas sludinājumu ievietošana ar obligātu reģistrāciju. Profila pārvaldīšana ar ziņapmaiņas iespējām un pieejams meklēšanas lauciņš nekur lieki nespiežot.

Pieejams igauņu un krievu valodā. Ja sludinājuma autors atļāvis, nosūtīt privātu piedāvājumu. Daudz element un funkcionalitāte nedaudz klibo. Filtrs kreisajā pusē un izstiepts garumā, kuru nereti nosedz stūra reklāma.
Sociālajā tīklā Facebook vairākas dienas pēc kārtas pārbulicē iepriekšējo dienu statusus. Plašas filtra iespējas. Auto sadaļas apakšā, pirms “footer”, lieliska iespēja meklēt riepas pēc izvēlētajiem parametriem. Aplikāciju nav. [HTTP/HTTPS]

Krievija:

AVITO.RU: Ierindojas Krievijas top 10. Indeksā, teksts, bildes un karte patīkami novietoti. Rajoni sakārtoti pēc alfabēta, kuriem uzejot ar peli tie reaģē ar karti. Reģistrācija bez Krievijas tel.nr. nav iespējama, tāpēc par profila iespējām nevaru spriest, bet vienu bezmaksas sludinājumu ar vienu bildi iespējams ievietot nereģistrējoties. Bilžu un kartes pietuvināšana.

Ievietošanas sadaļā, labajā pusē ierosinājumi un padomi par to, kā pārdot ātrāk. Reģistrējot jurdisku personu piedāvā papildus iespējas un analīzes rīkus.

Atklāta sevis slavināšana pirmajā lapā un sociālajos tīklos, liecina par kompānijas pārliecību un lepnumu sniegt lietotājam nepieciešamos pakalpojumus.

Virspusēji vietne izskatās tīra, bet šķirstot kategorijas uzrādās 6 reklāmas, kas manuprāt jebkurai vietnei met ēnu, ka lietotājs tiek izmantots, lai pelnītu naudu. Tas nav noslēpums, bet acīs nav jāberzē.

Lietotājiem ļauj piedalīties potenciālā pircēja meklējumos caur vairākiem viņu sociālo tīklu profiliem – VK, Odnoklassniki, Facebook, Twitter, Google+, LiveJournal, Instagram. Sociālos tīklos rīko plaša mēroga konkursu. Android Google Play un Apple AppStore aplikācijas. Politiski ietekmējams, jo pievienojis Krimu kā Krievijas sastāvdaļu, bet no otras puses, visi uzņēmumi Krievijā ir ietekmējami no valsts puses. [HTTP/HTTPS]

Ukraina:

SLANDO.UA: Ukrainā top 15. Pievienot sludinājumu bezmaksas, līdz 8 bildēm, kuras attiecīgajos izmēros var apskatīt pilnā ekrānā, kā arī nav nepieciešams tel.nr. Vizuālā apjukuma nav, jo kategorijās skaidras bildes un nenoslogo ar reklāmām, kas lietotājam nenovērš uzmanību. Ievietojot bezmaksas sludinājumu var pievienot ICQ un Skype lietotājvārdu ātrai sarakstei ar potencioālo pircēju. Rajoni sakārtoti pēc alfabēta. Filtros, izvēlēties vairākas sadaļas uzreiz.

Aktīvi sociālos tīklos (VK, Odnoklassniki, Facebook) un palīdz lietotājiem pārdot savas preces. YouTube ievietoti īsi reklāmas klipi (10 – 30 sec.), kuri dot vizuālo iespaidu par to, cik vienkārši un ātri ievietot reklāmu nofotogrāfējot preci un izmantojot kādu no Slando aplikācijām (Google Play un Apple AppStore) Reklāmas klipi ukraiņu valodā, bet vietne krievu valodā.

Katram sludinājumam, blakus kontaktiem pievienota bilde “Pērciet droši. Uzzināt vairāk >>”, kura ved uz padomu un ieteikumu lapu. Vairums skaidrojošo lapu ir grafiski attēloti ar dažādiem piedāvājumiem, kā un kur sludinājumu izcelt, ar to saistītie vidējie apmeklējumi. Var nošķirt biznesa lietotājus no parastiem lietotājiem. [HTTP/HTTPS]

ASV:

CRAIGLIST.ORG: ASV top 50. Bezmaksas sludinājumu serviss. Tādu pašu sludinājumu iespējams ievietot tikai pēc 48h. Par maksu ir tikai darba piedāvājumi atsevišķās pilsētās. Internacionālitātes ziņā, vislielākā starp sludinājumu servisiem pasaulē. Tikai 40 cilvēku komanda, kas izpaužas lēnā aizliegto sludinājumu izņemšanā.

Atverot vietni, sajūtas kā 90-tajos. Vietne liekas noslēpumaina, dizaina dēļ – gandrīz pamesta, bet nepārprotami viz ar milzīgu pašmāju un internacionālu lietotāju aktivitāti. Acīmredzami līderi savā jomā ar ~ 50 miljardiem lapu skatījumu mēnesī.

Pasvītro atvērtā koda nozīmi un daudzi vietnes funkcijas kodi ievietoti publiski iekš github. Reklāmas nekur nav manāmas, jo Craigslist filozofija ietver lietotāja pieredzi netikt traucētam ar tām. Varbūt nākotnē tas mainīsies, bet kamēr Kregs Ņūmans (Craig Newman) būs valdes loceklis, tas visticamāk nemainīsies. Daudzveidīgs aplikāciju klāsts iekš Android Google Play un Apple AppStore. Publiski vērtējumi no populārākajiem laikrastiem un tehnoloģiju portāliem. [HTTP/HTTPS]

Secinājumi

SS.LV idividuālo sludinājumu salīdzināšānas iespējas un aptuvenās OCTA izmaksas piesaista, bet laiki manījušies un no ārpuses izskatās , ka vadās pēc “nelabo to, kas nav saplīsis” loģikas. Nekādas sociālo tīklu iespējas un komunikācijas trūkums ar lietotājiem var pamatīgi iecirst ja pēkšņi parādās pretinieks, kam ir šādi trumpji. Uzsākt meklēšanu var tikai sadaļā “Meklēt” un reģistrācija notiek tikai ar mobilā telefona palīdzību, kam seko praktiski nekādas profila un sludinājuma labošanas iespējas.

Situācija nedaudz savādāka ar ZIP.LV, kurš, manuprāt, lietotājus aizbaidījis ar reklāmām un visu potenciālu nav izmantojis. Kaut arī SS.LV savu darbību un pieredzi iegūt uzsāka 8 gadus ātrāk, kad internets Latvijā bija ļoti ierobežots, ZIP.LV kritiskajā masā varēja pielietot daudz vairāk sociālo iespēju un līdzekļu.

Centās, bet diemžēl nesanāca. Filtrēšana nedaudz haotiska, jo atkarībā no sadaļas, filtrs maina vietu. Abas vietnes nav nodrošinātas ar SSL tehnoloģiju, kas citu valstu sludinājumu servisiem nāk pēc noklusējuma.

Vislielākais atbalsts nāk no publikas, potenciālajiem vietnes lietotājiem. Servisam jābūt pieejamam un spējīgam uzņemt konstruktīvu kritiku, kā arī poliskajai nostājai neitrālai, lai neaizskartu lietotāju un uzņēmumu puses. Krievijas sludinājumu servisi, šajā gadījumā, ir izņēmums, jo neatkarīgi no nostājas, viņiem vienkārši nav izvēles. Nepakļaušanās gadījumā var tikt iedragāts bizness.

Tāpēc, ka sludinājumu servisam jābūt tik dažādam, noderīgas būtu iesaistītās nozares zināšanas, sākot no auto ekspertiem beidzot ar zīdaiņu auklēm un uzņēmumiem – kritērijus tie vēlētos redzēt, lai viņuprāt potenciālais pircējs būtu piesaistīts.

Augstāk minēto valstu servisi ir unikāli ar to, ka vairums implementējuši funkcijas, kas citam servisam var nebūt – ņemot idejas no citām vietnēm un pielāgojot tās, bet tad ir tādi, kuri to darīt nevēlās, jo konkurentu un nepieciešamībaSS (ek-hem) nav. Gadījumos, kad serviss nav spējīgs vai atsakās to darīt nenozīmē tā beigu sākumu, jo no sākuma tas noveco lietotāju acīs. Neaizskarot lietotāju, tas jāpiesaista. Sociālie tīkli, aplikācijas, dažādas akcijas un pašvaldības spēj to panākt.

Attīstība, dažkārt, prasa pieņemt nebijušus lēmumus, jaunu produktu un pakalpojumu izveidi. Neattīsties līdzi laikam ir bīstami un veiksme jāanalizē tik pat cik neveiksme. Šajā digitālajā gadsimtā, neatklāts potenciāls gaida, kad tiks iznests gaismā un palaists massīvajā datu plūsmā.

Neizpētītas lietas un notikumi mijiedarbojoties veidos un radīs jaunus ceļus, jaunām lietām. Kurā pusē būsi Tu – skatītāju vai radītāju?

Scroll To Top