Auto akumulatori: Zīmoli visur?

 

akumulatoriVispār jau mazliet „nosēdies” tas putekļu mākonis, ko savulaik sacēla zīmoli pasaulē. Protams, vēl joprojām ir daļa no mums, kas labprāt izvēlas konkrētu zīmolu preces, nevis analogas citu ražotāju preces, tikai tāpēc vien, ka tās sauc tieši tā – tas skaitās atpazīstams, populārs un zināms zīmols, kas sev līdzi nes statusu.

Ja varam atļauties dažādu konkrētu zīmolu preces savā ikdienā, tātad piederam kādai noteiktai klasei (ar attiecīgu ienākumu līmeni, ieņemamo amatu un tā tamlīdzīgi). Nu, piemēram, ja džentlmenis brauc ar Porsche markas auto, valkā Armani uzvalku un slavena zīmola rokaspulksteni – ikvienam apkārtesošajam ir skaidrs – turīgs vīrs ar atbilstošu amatu!

Tiesa, ne vienmēr zīmolam nāk līdzi arī lieliska kvalitāte. Strīdi par to – Apple viedtālrunis vai parastāks androīds – ir jau krietni vien pasens (un, ja arī teorētiski atrisināts, katras viedtālruņa markas cienītāji tāpat turpinās pirkt to, kas labāk patīk). Un tad vēl – ir situācijas, kur zīmola vai atpazīstama ražotāja preces nespēlē nekādu nozīmi (tāpat neviens neredz, bet darbojas identiski vienādi ar analogu, lētāku versiju).

Allaž atceros kādas mammas teikto – „[…] labāk iztērēt vairāk naudas dārgam apģērbam, nekā ēdienam. Tāpat neviens neredz kas vēderā, bet visi redz, kas mugurā!”. Respektīvi – ja skatāmies no šādas perspektīvas, vai ir vērts pirkt dārgu zīmola preci, ja to tāpat neviens neredzēs? Un ja nu tomēr vēlamies, tad izlemjam – gadījumā, kad maksājam par labu preci ar vārdu vai vienkārši labu preci, jāsaprot, ja esam gatavi, cik tieši tad gribam maksāt par „vārdu”!

Auto akumulatori ir lieta, ka pārējo acīm ikdienā tiek apslēpti. Ja motora pārsegu apskatei īpaši „nevirinām”, tikai mehāniķis jau vien viņu zina, kāds akumulators ievietots auto. Tad lūk, jautājums – vai ir vērts pirkt slavenu, zināmu (un arī cenā daudz dārgāku) ražotāju akumulatoru? Vai arī varbūt pietiek ar daudz lētāku, analogu versiju?

Izrādās, kas šāds jautājums nomoka daudzu autovadītāju prātus. Protams, ja jau reiz dārgs, pasaulē atpazīts un slavens – tātad labs, labāks! Bet vai tiešām tā arī ir?

Pastāv uzskats, ka slaveno ražotāju akumulatori apzīmēti ar nedaudz jaudīgākiem parametriem uz iepakojuma, nekā tie patiesībā spēj (līdz pat 30% zemāka veiktspēja, nekā norādīts uz iepakojuma). Ja šādi – tad būtībā, ne vairs pērkam tikai analogu dārgāku preci no slaveniem ražotājiem, bet pat sliktāku dārgāku preci, nekā sanāktu lētākā! Muļķīgi taču! Tiesa, nav zināms, cik patiess šāds apgalvojums, tāpēc nevajadzētu to uztvert par absolūto patiesību.

Tomēr izvēloties akumulatoru, der padomāt – vai ir vērts iztērēt divreiz vairāk naudas, maksājot par zināma ražotāja akumulatoru, vai tomēr noskaidro, kurš kvalitatīvāks uz uzticamāk kalpo.

Scroll To Top