Bez kā nevar iztikt, strādājot dārzā?

dārza tehnika un instrumentiVienalga, vai jums ir liels, plašs dārzs, kurā aug kartupeļi un bietes, vai tikai mazs stūrītis garšaugiem, jums ir nepieciešami instrumenti un dažādi piederumi, lai to iekoptu. Kas ir tas, bez kā nevar iztikt pat mazākā dārziņa saimnieks?

  •        Kultivators. Kultivatori (skatīt https://www.inserv.lv/kategorija/kultivatori) daudziem asociējas ar lielu agregātu, kas jāvelk ar traktora palīdzību. Taisnība, arī tādi kultivatori eksistē. Tomēr šeit, pieminot kultivatoru, vairāk domāts mazs dārza palīgs, elektriskais kultivators, kas palīdzēs apstrādāt pat pavisam mazu dārziņu. Tas būs lielisks darba rīks, lai uzrušinātu zemi, lai iestrādātu tajā mēslojumu vai atbrīvotos no nezālēm, lai apstrādātu vagu starpas un rudenī, kad raža novākta, ieziemotu zemi nākošajai sezonai. Kultivators būs liels atspaids ikdienas darbos, bez tam, ar to varēs visu darbu izdarīt ne tikai ātri, bet arī vienmērīgi un kvalitatīvi.
  •        Kapļi un grābekļi. Šie instrumenti ir katram, kuram ir dārzs. Rokas instrumenti ļauj darbu paveikt tā, kā paši to vēlamies un kādā ritmā vēlamies. Ar mazo rokas kaplīti iespējams apstrādāt zemi apkārt katram dēstam, kuru gribam parušināt. Mūsdienu rokas instrumenti ir ne tikai asi un viegli, bet arī ergonomiski pareizi, lai strādājot nepiekūst rokas un mugura.
  •        Mēslojums. Tam vienmēr ir jābūt, it sevišķi pavasarī! Izmantojiet mēslojumu, kas no dabas nācis, mēģiniet izvairīties no ķīmijas un sintētiskā mēslojuma. Organisko mēslojumu atradīsiet savā komposta kaudzē, vai iegādājieties to pie kāda zemnieka, kas audzē lopus. Atcerieties, ka mēslojums ir stiprs, arī organiskais, lietojiet to mēreni.
  •        Ūdens apgāde. Vienmēr jāpadomā par ūdens nodrošināšanu savam dārzam un laukam. Protams, milzīgas platības nav iespējams laistīt, tomēr siltumnīcas un piemājas dārzi obligāti laistāmi. Pievadiet ūdeni savam dārzam, ja iespējams. Veidojiet lietus ūdens rezerves laikam, kad uzlīst lietus. Ja dārzu sausā laikā regulāri nelaista, augi ātri aizies bojā.

Nebaidieties no kukaiņiem dārzā, ne visi ir kaitēkļi. Bites apputeksnē jūsu augus, mārītes apēd kaitēkļus. Nesteidzieties laistīties ar indēm – tā jūs iznīdēsiet arī vērtīgos kukaiņus.

Scroll To Top