Dažas lietas, kuras vēl jāpaspēj, ja aicini pie sevis svinēt Jāņus

zāles pļāvēji akcijaJāņi vairāk nav aiz kalniem un ikvienam jau ir plāni. Ja Tu šogad plāno pie sevis uzņemt ciemiņus un parūpēties par svētku izklaidēm, tad Tev vēl ir laiks, lai pienācīgi sagatavotos.

Dosim padomus, ko noteikti nevajadzētu aizmirst, plānojot Jāņus.

Nopļaut zāli

Lai vide, kurā visu vakaru un nakti būsiet, būtu sakopta un ērta Jāņu rotaļām, būtu tikai nepieciešams, lai zāle būtu svaigi pļauta, kas piedotu arī patīkamo zāles smaržu. Ja gadījumā vēl esi zāles pļāvēju meklējumos, tad meklē, zāles pļāvēji akcija, un noteikti atradīsi visizdevīgākos piedāvājumus interneta veikalos.

Izpušķo māju un apkārtni

Jau laicīgi dodies ziedu pļavās un salasi Jāņu zāles, kuras vari salikt vāzēs un izpušķot gan māju, gan apkārtni, kur ar viesiem būsiet.

Lai radītu svētku noskaņu, tad visapkārt vari izlikt meijas vai ozola zarus, pie vārtiņiem pieliec pīlādža zariņu.

Un neaizmirsti, ka vainags, kas pīts no trejdeviņām zālēm, pasargās no nelaimēm un slimībām. To vari sagatavot kā vienu no aktivitātēm meitām, kas piedalīsies svinībām, atvēli vietu, kur visas kopīgi varēs pīt vainadziņus.

Sagatavo Jāņu ugunskuru

Viens no svarīgākajiem Jāņu svētku simboliem ir ugunskurs, ap kuru parasti arī tiek nakts pavadīta kopīgās dziesmās, sarunās un spēlēs. Tāpēc jau laicīgi sagatavots, vizuāli pievilcīgs ugunskurs, kuru pasākuma sākumā, variet kopīgi ar dziesmām iededzināt, būs lieliskas gaisotnes radītājs.

Sagatavo Jāņu nakts aktivitātes

Lai Jāņi naktī nebūtu garlaicīgi, būtu vērts padomāt par aktivitātēm, ko Tu kopā ar saviem ciemiņiem varētu veikt. Jāņiem aktuālās rotaļas parasti ir dziesmu dziedāšana ap ugunskuru un lēkšana pār ugunskuru, tāpat arī vainadziņu pīšana un saullēkta sagaidīšana.

Laicīgi gatavojoties, vari sagatavot, piemēram, mūsdienīgu dziesmu vārdus, tos nokopējot visiem ciemiņiem. Vai kādas aktivitātes, kurās iesaisti zināšanas par Jāņu zālēm un Latvijas dabu.

Neaizmirsti, protams, arī par pienācīgām uzkodām šim vakaram un piesaki, lai katrs no viesiem paņem līdzi groziņu, kurā būtu līdzi kas pašcepts.

Scroll To Top