Kā izvēlēties pirmklasniekam piemērotu skolas somu?

skolas somaVēl tikai mēnesis un bērni atkal atsāks savas skolas gaitas. Mēnesi pirms skolas veikalos izteikti var pamanīt bērnus ar vecākiem, kas gatavojas jaunajai skolas sezonai.

Visgrūtāk ir vecākiem, kuriem bērns uzsāks pirmās klases gaitas, viss ir jauns, vēl nezināms. Šādos brīžos vislabāk palīdz padomi.

Viens no jautājumiem, kuru parasti uzdod vecāki – kā pirmklasniekam izvēlēties piemērotu skolas somu?

Soma ir ļoti svarīgs un būtisks pirkums, jo bērns to nesīs uz savas muguras katru dienu. Ja tā būs nepiemēroti izvēlēta, tā var ietekmēt Tava bērna muguras stāvokli un līdz ar to, visu veselību.

Ja vēlies savu bērnu pasargāt no mugurkaula deformācijām, tad izvēloties ņem vērā:

  • Divu lenču somas

Izvēlies savam bērnam tikai divu regulējamu lenču somas, kas sadalīs somas smagumu simetriski uz abiem pleciem. Pielaikojot somu lūko, lai lences būtu platas un polsterētas, kas garantēs, ka lences neberzīs un bērns ar somu jutīsies komfortabli.

Ir somu modeļi, kam ir vēl papildus stiprinājumi starp lencēm, kas savieno lences virs krūtīm un pie vēdera. Tas ir lielisks risinājums, jo tādejādi soma vēl labāk piekļausies mugurai un bērnam būs ērtāk nest smagumu.

  • Somas izmērs

Somas izmēram patiesībā ir ļoti liela loma, domājot par bērna veselību un labsajūtu. Visoptimālākais somas garums būtu izmērs, kāds ir Tavam bērnam no atslēgas kaula līdz iegurņa kaulam. Šāda garuma soma vislabāk piekļautos bērna mugurai un tā garantētu, ka somas svars tiek vienmērīgi sadalīts pa visu muguru.

Somām mēdz būt mīkstas un cietas muguras. Uzsākot skolas gaitas, piemērotākas būtu somas ar vidēji cietām vai cietām mugurām, jo tās labāk piekļausies bērna mugurai un bērna mugura neizjutīs somā salikto lietu kustēšanos.

  • Praktiskums

Aplūkojot skolas somas šajā mājas lapā, pievērsiet uzmanību arī somas dalījumiem, lai tie būtu praktiski un ērti lietojami. Vienmēr ir labi, ja somai ir vairākas daļas, kurās var salikt visu nepieciešamo, piemēram, vienā dalījumā grāmatas, otrā sporta tērps.

Scroll To Top