Veļas mašīna ar priekšējo vai augšējo ielādi. Kādas ir atšķirības?

veļas mašīnas ar augšējo ielādiVeļas mašīna ir kļuvusi par nepieciešamību ikvienā mājoklī. Daudzi no mums ikdienā ir tik ļoti aizņemti, ka knapi atliek laiks, lai paēstu, nemaz nerunājot par drēbju mazgāšanu. Un tādēļ arī veļas mašīnas ir tik iecienītas, jo sniedz ērtību, kas ir svarīga mūsdienu cilvēkiem.

Pērkot jaunu veļas mazgājamo mašīnu, ievērosi, ka ir sastopami divi to veidi – ar priekšējo un augšējo ielādi. Vai zini, kādas ir to atšķirības, priekšrocības un trūkumi? Iepazīsimies!

            Galvenās veļas mašīnu atšķirības

            Kā jau tu saproti pēc to nosaukumiem, svarīgākā atšķirība slēpjas uzbūvē, proti, veļas mašīnas ar augšējo ielādi ir šaurākas un nereti augstākas, kā arī tajās veļu ievieto no augšas, atverot vāku. Savukārt veļas mašīnās ar priekšējo ielādi drēbes liekam no priekšas, caur apaļām durvīm.

  • Ietilpība – šī ir viena no lielākajām atšķirībām starp abiem veļas mašīnu veidiem. Ja tev ir liela ģimene, un ikdienā jāmazgā daudz drēbju, modelis ar priekšējo ielādi būs labāka izvēle, jo šādas veļas mašīnas nodalījuma centrā nav maisītājs, kas aizņem vietu. Un, tā kā tu varēsi izmazgāt vairāk veļas vienā reizē, ietaupīsi ūdeni un elektrību, kā arī mazgāšanas līdzekli.
  • Ūdens patēriņš un energoefektivitāte – veļas ar mašīnas ar priekšējo ielādi nereti patērē līdz pat 3 reizēm mazāk ūdens nekā modeļi ar augšējo ielādi. Tāpat, ja centrifūgas ātrums ir lielāks, apģērbs ātrāk kļūst sausāks, attiecīgi mazāk tiek tērēta elektrība. Eksperti atzīst, ka energoefektivitātes un ūdens patēriņa ziņā labākas ir priekšas ielādes veļasmašīnas.
  • Apģērba saudzēšana – kā viena no izteiktām atšķirībām starp abiem veļas mašīnu veidiem ir tā, ka augšējās ielādes modeļi nereti drēbes ātrāk nodilst, zaudē savu krāsu un tekstūru. Savukārt priekšas ielādes veļas mašīnas ir saudzīgākas, kā arī tajās pieejama programma – mazgāšana ar rokām.
  • Cena – arī šis, protams, ir svarīgs faktors, kas jāņem vērā, jo veļas mašīna ir pamatīgs ieguldījums, kuru plānojam izmantot vismaz pāris gadus. Priekšējās ielādes modeļi parasti ir dārgāki nekā augšējās ielādes veļas mašīnas. Tāpat jāņem vērā, ka veļas mašīna ar augšējo ielādi kalpos ilgāk.

Kopsavilkums

Abiem veļas mašīnu veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Ja priekšējās ielādes modeļi ietaupīs laiku, ātrāk izmazgājot drēbes, kā arī būs ekonomiskākas ūdens un elektrības patēriņa ziņā, tad augšējās ielādes modeļi būs lētāki un noderēs nelielām ģimenēm, kā arī būs vieglāk novietojamas šaurās telpās.

Lai izvēlētos īsto, uzmanība jāpievērš ne tikai visam iepriekš minētājam, bet arī tam, kas tieši tev ir svarīgs un nepieciešams. Un, ja meklē veikalu, kur ir plašs veļas mašīnu piedāvājums, noteikti ienāc 220.lv!

Scroll To Top